Szukaj

24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Każdego roku, dnia 24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Według specjalistów, jest to bardzo ważne dzień, gdyż w ostatnich latach poziom otyłości stale rośnie. W naszym kraju w ciągu ostatnich lat, liczba otyłych Polaków wzrosła od 19 do 22%.

Według specjalistów z naszego kraju, otyłość to choroba przewlekła, która wymaga leczenia. Leczeniem może być dieta, która nie jest wyrzeczeniem, jak uważa wielu otyłych pacjentów. Dieta może okazać się skutecznym sposobem na poprawę jakości życia. Wraz z lepszym odżywianiem i utratą wagi, człowiek systematycznie odczuwa przypływy energii, poprawia się jakość myślenia jak i ogólne samopoczucie.

Jak podają liczne serwisy polskie i zagraniczne, a w tym między innymi Medical News Today, otyłość może prowadzić do licznych chorób, zaliczając w to cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zespół metaboliczny, zawał serca czy mózgu.

Nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii problem ten ma szeroką skalę. Jak podaje Polsat News, coraz więcej dzieci powyżej 11. roku życia ma problemy z otyłością. Część ekspertów uważa, że jest to problem związany nie tylko z łatwo dostępnymi słodkimi przekąskami w szkołach ale w dużej mierze jest to spowodowane złymi nawykami żywieniowymi wyniesionymi z domu.

Wczoraj, czyli 23 października 2014 roku, sejm uchwalił ustawę o zakazie sprzedaży „śmieciowego jedzenia” w szkołach. Za przyjęciem zmian głosowało aż 426 posłów z czego tylko jeden był zdania przeciwnego. To wydarzenie jest bezpośrednio związane z coraz częstszym problemem otyłości u młodych ludzi.

Również z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością powstają w naszym kraju punkty z darmową konsultacją dietetyczną oraz poradami żywieniowymi. Jednym z takich punktów jest Centrum Odchudzania Olgi Chaińskiej przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Ideą tych punktów konsultacyjnych jest uświadomienie jak największej liczby osób, co może powodować otyłość, jakie są jej skutki i jak można skutecznie walczyć z tym problemem.

Autor: Damian Nowaczek

Komentarze do: 24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz