Szukaj

Zabieg cesarskiego cięcia może być przyczyną otyłości

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy apelują do kobiet o podejmowanie świadomych decyzji. Są przypadki, kiedy podjęcie decyzji o urodzeniu dziecka poprzez cesarskie cięcie jest jedyną słuszną decyzją. Jednak poród naturalny jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Połączone badania

Przeanalizowano i połączono ze sobą wyniki piętnastu różnych badań dotyczących tej kwestii.  Opracowanie badaczy z Imperial College w Londynie dotyczyło około stu pięćdziesięciu tysięcy pacjentek.

Za wskaźnik nadwagi przyjęto indeks masy równy dwadzieścia pięć, natomiast indeks trzydzieści  i wyższe wskazywał już na otyłość. Uwzględniono także różne budowy narządów rodnych kobiet i techniki przeprowadzania zabiegów.

Nadwaga konsekwencją cesarskiego cięcia

Dogłębna analiza zebranych materiałów pozwoliła na stwierdzenie, że budowa pochwy czy lub sposób wyboru cesarskiego ciecia a także przebieg porodu nie ma znaczącego wpływu na wagę kobiet.

Jednocześnie eksperyment dowiódł, że kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie były narażone na nadwagę o dwadzieścia sześć procent bardziej w porównaniu do kobiet rodzących siłami natury. Spośród badanych kobiet ryzyko otyłości wzrosło zaś o dwadzieścia dwa procenty. Analiza potwierdzającą związek ryzyka otyłości i nadwagi z zabiegiem cesarskiego cięcia może uchodzić za uniwersalną. Bowiem opublikowan wyniki pochodzą z grup pochodzących z dziesięciu różnych krajów.

Komentarze do: Zabieg cesarskiego cięcia może być przyczyną otyłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz