Szukaj

Rząd meksykański zgadza się na sterylizację 9-latki

Podziel się
Komentarze0

W Meksyku doszło ostatnio do serii wydarzeń, które doprowadziły do sterylizacji 9-letniej dziewczynki, która urodziła pierwsze – i najprawdopodobniej ostatnie – dziecko. Jak podaje Daily Mail, Dafne miała 8 lat, kiedy zaszła w ciążę. Do porodu doszło w Zoquipan Hospital w Guadalajarze, gdzie przywieźli ją rodzice.Szpital poprosił władze o sterylizację 9-latki bez ich zgody.

Ponieważ meksykańskie prawo zabrania uprawiania seksu przez 15 rokiem życia, dyrekcja szpitala uznała, że Dafne potrzebuje sterylizacji ze względu na jej własne bezpieczeństwo.

Rodzice 9-latki teraz odwołali się do lokalnej komisji praw człowieka przeciwko tym, którzy podjęli taką decyzję.

Społeczność lokalna oburzona jest nie tylko tym, że dziewczynka zaszła w ciążę w wieku 8 lat, ale także tym, że rodzice nie wiedzą, kim jest ojciec noworodka.

Zobacz również:Plotki krążą na temat chłopaka Dafne, który ma 15 lat; inni przypuszczają, iż winnym jest ojczym dziewczynki, który ją molestował. Ojczym ten miał bić Dafne, a nawet się z nią kąpać, co może wkazywać na możliwe powiązanie.

Dafne jest dzieckiem, mówi jeden z krewnych ojczyma. To, co on zrobił, to wstyd dla naszej rodziny.

Według doniesień, matka Dafne nie wiedziała, że dziecko poniżej 15 roku życia nie może uprawiać seksu. 9-latka zaś wyjawia, że cały dzień spędzała w domu sprzątając i gotując, i nawet nie wiedziała, że jest w ciąży, aż do 7 miesiąca.

Niektórzy obawiają się teraz o bezpieczeństwo dziewczynki, sugerując, że może być zarażona HIV, co może być wynikiem prostytucji – niepotwierdzonej – jej matki.

Jorge Villasenor z prokuratury stanowej mówi: szukamy tego młodego chłopaka, żeby rozwikłać tę historię, ponieważ Dafne nie rozumie, co się stało. Jej rodzice pracują cały dzień. Ona nie chodzi do szkoły. Chodzi tutaj o gwałt albo o seksualne wykorzystanie dziecka.

Komentarze do: Rząd meksykański zgadza się na sterylizację 9-latki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz