Szukaj

Poród u jedenastolatki w Kolumbii

Podziel się
Komentarze0

Jedenastoletnia dziewczyna z kolumbijskiego plemienia Wayuu urodziła dziecko w ostatnim tygodniu. Dziecko płci żeńskiej na świat przyszło poprzez cesarskie cięcie i jak donoszą władze szpitala, ma się dobrze.W okresie ciąży, jedenastoletnia dziewczyna nigdy nie była u lekarza, jak donosi Univision's Primer Impacto.

Dziewczyna należy do plemienia Wayuu, tubylczego ludu z półwyspu Guajira, w północnym regionie Kolumbii i Wenezueli, ale pochodzi z miasta Manaure.

Widzieliśmy już takie przypadki u dziewczyn z tego plemienia, mówi doktor Efrain Pacheco Casadiego, dyrektor szpitala, w którym urodziła dziewczyna.

W czasie, kiedy tak naprawdę ta jedenastolatka powinna bawić się lalkami, chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę i spędzać czas z przyjaciółmi, ona musi zająć się noworodkiem. Jest to szokujące i oburzające, dodaje jeszcze doktor Efrain Pacheco Casadiego.


Kolumbijska konstytucja zapewnia plemieniu Wayuu ziemię i autonomię, a także pozwala tubylczemu ludowi na zachowanie swojej własnej suwerenności.

Ponieważ chodzi tutaj o dziewczynę z plemienia Wayuu, próbujemy szanować wszystkie ich prawa, ponieważ mają oni własną autonomię oraz własne „sądownictwo”, wyjaśnia doktor Alejandro Samplayo, dyrektor kolumbijskiego instytutu Instituto Colombiano Bienestar Familiar, który jest organizacją podobną do amerykańskiego instytutu świadomego rodzicielstwa, Planned Parenthood.

Natomiast, niewiele wiadomo na temat tożsamości ojca niemowlęcia, który do tej pory zachowuje anonimowość. A, według Univision's Primer Impacto, nikt z tubylczej społeczności nie chce rozmawiać na temat okoliczności, w których jedenastolatka zaszła w ciążę.

Komentarze do: Poród u jedenastolatki w Kolumbii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz