Szukaj

Palisz w czasie ciąży? Zażywaj witaminę C!

Podziel się
Komentarze0

Palenie tytoniu w czasie ciąży, jest niezdrowe dla dziecka. Naukowcy odkryli, co może zminimalizować skutki palenia w ciąży.Najnowsze badania przeprowadzone w Oregon Health & Science University Doernbecher Children's Hospital pokazują, że kobiety palące tytoń w czasie ciąży, mogą usprawnić pracę płuc u swoich dzieci, poprzez dostarczanie do organizmu witaminy C.

Cindy McEvoy, neonatolog ze szpitala dziecięcego w Oregonie powiedziała: "Odkryliśmy, że dzieci urodzone przez kobiety palące w ciąży, które spożywały  500 miligramów witaminy C dziennie, miały znacznie bardziej wydolne płuca od tych, których palące matki w ciąży nie zażywały witaminy C."


W pilotażowym badaniu prowadzonym przez Cindy McEvoy, wzięło udział 159 losowo wybranych ciężarnych, nie mogących rzucić palenia w czasie ciąży. W projekcie brały też udział niepalące ciężarne. Po dwóch dobach od urodzenia, nowordki przeszły testy wydolności płuc. Jak się okazało, dzieci matek przyjmujących witaminę C wykazywały zdecydowanie większą wydolność płuc niż tych, które witaminy C nie zażywały.

Jak powiedziała McEvoy, należy dążyć do zaprzestania palenia tytoniu w czasie ciąży, ale to odkrycie może pomóc wyeliminować lub zmniejszyć zachorowalność na choroby płuc u dzieci, których matki palą wczasie ciąży.

 "Witamina C jest prostym, bezpiecznym i tani środkiem, który może zmniejszyć wpływ palenia tytoniu w ciąży na rozwój układu oddechowego u dzieci" powiedziała Cindy McEvoy.

Komentarze do: Palisz w czasie ciąży? Zażywaj witaminę C!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz