Szukaj

Dieta oraz ćwiczenia zapobiegają niekontrolowanemu przybieraniu na wadze w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

W badaniu, którego wyniki zostały zaprezentowane 15 lutego na spotkaniu The Pregnancy Meeting™ w San Francisco, naukowcy odkryli, że aktywność fizyczna i spójne zmiany stylu życia w pierwszym trymestrze ciąży, może zapobiec nadmiernemu przyrostowi wagi u otyłych kobiet (BMI>30) będących w ciąży.W tym randomizowanym badaniu zatytułowanym Występowanie powikłań ciąży u kobiet z BMI> 25 przedstawiono przede wszystkim wpływ zdrowego trybu życia oraz nawyków żywieniowych.

Wyniki badania powinny pomóc lekarzom zrozumieć, dlaczego tak ważne jest, by otyłe kobiety będące w ciąży otrzymywały od nich dokładne informacje i wytyczne dotyczące ilości masy ciała, którą powinny uzyskać w czasie ciąży.

- Przyrost masy ciała w czasie ciąży powinien być ściśle kontrolowany w odniesieniu do wagi początkowej. Jeśli zaczynasz z BMI mieszczącym się w normie, waga może zwiększyć się o 11-16 kg. Jednakże jeśli jesteś otyła, prawda jest taka, że powinnaś przytyć najwyżej 5-9 kg - powiedział dr Fabio Facchinetti.

Naukowcy z University of Modena and Reggio Emilia's mother-infant department nawiązali współpracę ze swoimi kolegami z kliniki diagnostyki medycznej oraz zdrowia publicznego, by stworzyć program Terapeutycznej Zmiany Stylu Życia (TLC - Therapeutic Lifestyle Changes).

33 kobietom znajdującym się w grupie terapeutycznej narzucono reżim, jakim była dieta 1500 kcal oraz łagodna aktywność fizyczna (30 minut dziennie, trzy razy w tygodniu). 28kobiet z grupy kontrolnej trzymało jedynie ogólne porady związane z ich OB/GYN. Badanie trwało 12 tygodni i dotyczyło tylko kobiet spodziewających się jednego dziecka.

Badanie pokazało, że podgrupie kobiet otyłych, które trzymały się odpowiedniej diety i ćwiczeń - 77,8% było w stanie utrzymać przyrost masy ciała w wyznaczonym przez lekarzy przedziale. Ponadto problemy z nadciśnieniem, przedwczesnym porodem bądź cukrzycą ciążową były znacznie rzadsze niż w grupie kontrolnej.

Komentarze do: Dieta oraz ćwiczenia zapobiegają niekontrolowanemu przybieraniu na wadze w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz