Szukaj

Mama dobrze przebadana - w Poznaniu w ramach NFZ

Podziel się
Komentarze0

Badania prenatalne to podstawa profilaktyki podczas ciąży. Dlatego przyszłe mamy powinny przynajmniej dwa razy w ciągu 9 miesięcy wykonać USG, a w razie potrzeby poddać się również dodatkowym testom. W poznańskim Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare w szpitalu Med Polonia kobiety ciężarne mogą wykonać takie badania zupełnie bezpłatnie w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zakres badań objętych refundacją w PreMediCare obejmuje zarówno badania nieinwazyjne, takie jak USG oraz badania biochemiczne z krwi pacjentki. W razie potrzeby, w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego, poznańska placówka wykonuje również inwazyjne testy diagnostyczne, polegające na pobraniu komórek z otoczenia dziecka: płyn owodniowy, łożysko itp. Pozwalają one udzielić ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy dziecko jest na pewno zdrowe. – Przyszłe mamy powinny bez obaw poddawać się podstawowym badaniom prenatalnym. Te standardowe – nieinwazyjne – nie niosą za sobą żadnego niebezpieczeństwa – mówi dr n. med. Rafał Kocyłowski, lekarz ginekolog, konsultant naukowy Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare w Med Polonii. – Nasi specjaliści są dostępni sześć dni w tygodniu, dlatego każda z Pań może ustalić dogodny dla siebie termin wizyty. Również na wyniki nie trzeba długo czekać. Obraz badania USG lekarz komentuje na bieżąco i od razu może stwierdzić, czy dziecko prawidłowo się rozwija. Natomiast rezultaty bardziej skomplikowanych testów, pacjentki otrzymują w przeciągu kilku do maksymalnie kilkunastu dni – dodaje.


Z wadami wrodzonymi rodzi się około 3 proc. dzieci. 85 proc. tych schorzeń ma podłoże genetyczne. Wiele z nich można wykryć już w trakcie ciąży dzięki przeprowadzeniu badań prenatalnych. Medycyna daje kobietom w ciąży ogromne możliwości w zakresie wczesnej diagnostyki. Badania prenatalne najnowszej generacji pozwalają przyszłej mamie wykluczyć ryzyko wystąpienia wielu schorzeń i wad wrodzonych dziecka. Jest to tym bardziej istotne ze względu na to, że już na bardzo wczesnym etapie ciąży można zdiagnozować i zacząć leczyć wiele chorób.  Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kuracji jeszcze przed porodem, dziecko, u którego zostały wykryte jakieś nieprawidłowości, może przyjść na świat zupełnie zdrowe.

***
Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare to poznańska poradnia specjalistyczna posiadająca swoją bazę w szpitalu Med Polonia i zajmująca się wysoko wyspecjalizowanymi badaniami prenatalnymi. Od początku swojego istnienia (2008 rok) jej kadra składa się z szeregu specjalistów ginekologów i położników, a także współpracuje z dużą grupą lekarzy z innych dziedzin (neonatolodzy, chirurdzy dziecięcy, ortopedzi, pediatrzy). Placówka w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz usług związanych z diagnozą, leczeniem i ochroną zdrowia matki oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Na rynku usług medycznych PreMediCare wyróżnia wysokiej klasy kadra medyczna wykształcona w wiodących ośrodkach Niemiec i Anglii, nowoczesna aparatura diagnostyczna oraz sprzęt posiadający międzynarodowe certyfikaty. Placówka oferuje swoje usługi w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także w ramach opieki prywatnej służby zdrowia.

Komentarze do: Mama dobrze przebadana - w Poznaniu w ramach NFZ

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz