Szukaj

Katowice: Rusza akcja profilaktyczna dla kobiet w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Jak dbać o zęby w okresie ciąży? Jakie zabiegi można wykonywać w tym szczególnym okresie? Jak dbać o dziąsła małego dziecka? W Katowicach rusza akcja edukacyjna „Uśmiechnięta Polka”, której celem jest wzrost świadomości higieny jamy ustnej wśród kobiet w ciąży i planujących dziecko. Pierwsze bezpłatne konsultacje zaplanowano już na 11-15 lutego. Organizatorem kampanii jest katowickie Dentim clinic i Dentim Kids.



„Uśmiechnięta Polka” to projekt profilaktyczno-edukacyjny stworzony przez lekarzy Dentim Clinic w Katowicach skierowany do kobiet planujących dziecko, kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam (do 6 mies. od urodzenia dziecka). W ramach kampanii panie będą mogły wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach i przeglądach stomatologicznych, spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez lekarzy i higienistki, wykonać bezpłatne zdjęcie RTG i zdjęcie panoramiczne zębów. Dodatkowo kobiety będą miały okazję zasięgnąć porad kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji ciała w trakcie ciąży i po narodzeniu malucha.

- Głównym celem projektu jest obalenie stereotypów dotyczących leczenia stomatologicznego w czasie ciąży. Kobiety w tym szczególnym okresie wciąż mają bowiem obawy przed wizytą u dentysty. Krąży pogląd, że w czasie ciąży nie leczymy zębów. Tymczasem ciąża to okres, kiedy bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy o nie dbać. Zły stan jamy ustnej może przecież niekorzystnie odbić się na dziecku – ostrzega lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach, które organizuje akcję.


I dodaje: - W ciąży, pod wpływem zmian hormonalnych rozpulchnieniu ulegają dziąsła, stając się tym samym bardziej podatnymi na urazy, a także odsłaniają się szyjki zębowe, przez co wyjątkowo łatwo o powstanie stanów zapalnych i rozwój próchnicy. Na stan jamy ustnej nie wpływają dobrze również częste w czasie ciąży wymioty, czy podjadanie nocą. Pamiętajmy także, że bakterie wywołujące stany zapalne mogą się nawet przedostać przez łożysko do płodu. Stan zębów młodej mamy jest, więc nie tylko problemem estetycznym.

Kampania „Uśmiechnięta Polka” trwać będzie przez cały 2013 rok. Konsultacje i spotkania będą się odbywały raz w miesiącu i potrwają aż 5 dni. Pierwsze bezpłatne konsultacje odbędą się już w dniach 11-15 lutego, w godz. od 9 do 21, w Dentim clinic w Katowicach. Na 13 lutego zaplanowano spotkanie poradnikowe dotyczące higieny jamy ustnej dziecka. Udział w konsultacjach i spotkaniach poradnikowych jest bezpłatny. Wizytę jednak trzeba wcześniej potwierdzić telefonicznie lub mailowo.

Więcej informacji na stronie gabinetu: www.dentim.pl

Komentarze do: Katowice: Rusza akcja profilaktyczna dla kobiet w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz