Szukaj

Kalendarz chiński i płeć dziecka

Odpowiedz w wątku
KarinaLove
KarinaLove 01-12-2015 19:42

czy ktoś sprawdzał skuteczność tego chińskiego kalendarza płci? ciekawa jestem jak się sprawdza w praktyce :)

wilczek
wilczek 13-04-2016 16:40

Razem z moją partnerką staramy się o dziecko i planujemy wykorzystać kalendarz chiński. Czytałem, że według Chińczyków skuteczność tej metody wynosi 90%! Co ciekawe, Amerykanie, którzy również go badali nie dają mu dużo mniej - 85 %! Jednak czytając komentarze samych rodziców, opinie są różne od tych pochlebnych po te krytyczne. Więc sam nie mam pojęcia, ale postanowiliśmy zaryzykować. Niesamowite jest to, że ta metoda ma ponad 700 lat, a dalej jest stosowana.

chillihot
chillihot 24-04-2016 13:05

słyszałam o przypadkach, że rzeczywiście kalendarz chiński dobrze przewidział płeć dziecka, co prawda prawdopodobieństwo powinno być pół na pół przy płci dziecka, ale wydaje mi się, że coś w tym może być, skoro też kalendarz chiński utrzymał się tyle lat, a badania dają mu aż tak dużą skuteczność.
Płeć dziecka przy stosowaniu kalendarza chińskiego wyznacza się znając miesiąc poczęcia (czyli porę roku w sumie) i wiek matki, może są to czynniki, które w jakiś naturalny sposób oddziałują na wykształcanie się płci :) Tylko pewnie nie jedyne, płeć dziecka warunkowana jest na pewno dodatkowo innymi rzeczami, więc kalendarz chiński nigdy nie będzie się w 100% sprawdzał.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak zaplanować płeć dziecka"