Szukaj

Domowe testy na płodność męską: w końcu

Podziel się
Komentarze0

Na łonie par, które pragną spłodzić potomka, wszystkie zmagania z problemami płodności zazwyczaj spadają na kobiety. Ale od teraz, pojawia się nowy sposób, żeby określić problemy płodności i bezpłodności, i to nawet bez potrzeby opuszczania domu, jak donosi Bloomberg News.


Ale, prawdziwa rewolucja jest w tym, że jest to test dla mężczyzn. W końcu.

Jak przeprowadzić badanie?

Nazwany SpermCheck Fertility, nowy zestaw domowy pozwoli określić mężczyznom, czy ich nasienie zawiera poziomy plemników odpowiednie do zapłodnienia, przy użyciu prostego testu, zamiast drogiej i często dość kłopotliwej wizyty u lekarza.

Aby przeprowadzić taki test, mężczyzna musi połączyć swoje nasienie z roztworem w butelce z zestawu, a następnie upuścić kroplę tej mieszanki na pasek testowy, jak wyjaśnia Bloomberg News. Czerwona kreska wskazuje, że sperma jest normalna, podczas gdy negatywny rezultat jest bezbarwny.

Zobacz również:Test ten został już zaaprobowany przez amerykańską agencję ds. leków, Food and Drug Administration, i jest już gotowy do sprzedaży.

Jaka jest skuteczność tego testu?

Jak podaje producent testu, SpermCheck Fertility ocenia wartość spermy z 98-procentową dokładnością. Bardzo szybko, bo w ciągu zaledwie dziesięciu minut.

Według internetowej strony Spermcheck, ponad siedem milionów par, chcących mieć potomstwo, jest dotkniętych problemami bezpłodności każdego roku. Ale jedynie 20% mężczyzn poddaje się badaniom, i to mimo tego, iż połowa z nich jest właściwie odpowiedzialna za problemy pary z poczęciem potomstwa.

Mężczyźni od zawsze unikali tego typu analizy nasienia, ponieważ może to być kłopotliwe  i niewygodne, udać się do lekarza albo do laboratorium, aby przeprowadzić tego typu badanie, mówi Ray Lopez z firmy SpermCheck.

Test do sklepów w Stanach Zjednoczonych ma trafić już w kwietniu tego roku i będzie kosztował około 40 dolarów.

Komentarze do: Domowe testy na płodność męską: w końcu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz