Szukaj

DHA dla mamy i dziecka

Podziel się
Komentarze0

DHA, najcenniejszy składnik z grupy kwasów omega 3, ma znamienny wpływ na nasze zdrowie. W bardzo istotny sposób wpływa także na prawidłowy rozwój płodu i niemowląt, dlatego najnowsze wytyczne polskiej Grupy Ekspertów oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mówią, że kobiety w ciąży i karmiące matki szczególnie powinny zatroszczyć się o obecność DHA w swojej diecie.


Tłuste ryby morskie, śledzie, makrele czy łososie dostarczają cennych kwasów tłuszczowych z grupy omega 3, z których najcenniejszym, bo najłatwiej przyswajalnym, jest DHA. Wspomagają one prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego i są niezbędne do prawidłowego rozwoju komórek nerwowych, mózgu i oczu płodu i rozwijającego się dziecka. Jednak jak pokazują badania ponad 90% kobiet w Polsce spożywa ryby rzadziej niż wymagane dwa razy w tygodniu, co jest niewystarczające dla dostarczenia odpowiedniej ilości DHA. Dlatego bardzo istotna jest suplementacja diety odpowiednimi preparatami.

„Ciąża jest wyjątkowym czasem zarówno dla kobiety jak i płodu, dlatego przyszła mama powinna zadbać o odpowiednią dietę. Jednym z ważniejszych jej elementów są kwasy tłuszczowe z grupy omega - 3, które są m. in. w tłustych rybach morskich. Odpowiedzialne są one za prawidłowy rozwój mózgu oraz oczu dziecka. Jeśli kobiety spożywają  za mało ryb lub zwyczajnie ich nie lubią powinny podczas ciąży i okresu karmienia zatroszczyć się o suplementację w postaci np.: preparatu Pregna250 DHA” - mówi dr Małgorzta Gołkowska, neonatolog, pediatra z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. „Zawiera on rekomendowaną dawkę 250 mg DHA i w zależności od zwyczajów żywieniowych przyszłe mamy mogą przyjmować jedną lub dwie kapsułki dziennie” - dodaje.


Najnowsze standardy Komisji Europejskiej określają, że kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny przyjmować minimum 200 mg DHA dziennie. Przyjmowanie DHA zalecają także polska Grupa Ekspertów oraz polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Mówią oni, że w przypadku kobiet, które wcale nie spożywają ryb dawka ta powinna wahać się pomiędzy 400 a 600 mg dziennie.

DHA oprócz wpływu na prawidłowy rozwój mózgu i oczu płodu i niemowląt do 12 miesiąca życia ma szersze działanie. Odpowiednia ilość  DHA w diecie kobiety ciężarnej zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań okołoporodowych oraz poporodowej depresji.

Więcej informacji: www.polkaintymnie.pl    

***
Pregna250 DHA to nowoczesny suplement diety polecany kobietom w okresie ciąży i matkom karmiącym piersią, w celu uzupełnienia w diecie niedoboru DHA (kwasu dokozaheksaenowego). Pregna250 DHA zawiera cenne DHA, w ilości zgodnej z polskimi zaleceniami Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji ciężarnych i karmiących piersią.

***
Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Komentarze do: DHA dla mamy i dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz