Szukaj

Korzyści płynące ze spożywania DHA z alg morskich u kobiet i u niemowląt - potwierdzone

Podziel się
Komentarze8

Wyniki badań klinicznych, pochylających się nad znaczeniem glonów w suplementacji DHA podczas ciąży i w czasie niemowlęctwa, zostały zaprezentowane w tym tygodniu na X Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kwasami Tłuszczowymi i Lipidami (ISSFAL, międzynarodowe stowarzyszenie naukowe koncentrujące się na badaniach nad wpływem spożywanych tłuszczów, olejów i lipidów na zdrowie ludzkie).Korzyści płynące ze spożywania glonów DHA podczas trwania ciąży

Badania zaprezentowane przez Susan E. Carlson, doktor w Departamencie Dietetyki i Żywienia na Uniwersytecie w Kansas wykazały, że w okresie połogu, suplementacja kwasami DHA pochodzącymi z glonów (600 mg DHA od 14 tygodnia ciąży do czasu narodzin dziecka) podwyższa poziom tych kwasów we krwi u matki i noworodka.  Suplementacja kwasami DHA zwiększa również masę niemowlęcia w momencie przyjścia na świat, a także długość jego ciała i obwód głowy.

Dodatkowo, wyniki badania przeprowadzonego przez dr Kelly Mulder i dr Sheilę Innis z Wydziału Pediatrii, Dzieci i Rodziny Naukowego Instytutu na uniwersytece w Kolumbii Brytyjskiej, sugerują, że niedobór DHA w czasie ciąży może ograniczyć potencjał rozwojowy u niemowląt.


Korzyści płynące ze spożywania glonów DHA w czasie niemowlęctwa

Dr John Colombo zaprezentował dane z badania klinicznego DHA Intake and Measurement of Neural Development (DIAMOND), które wykazały, że kwasy tłuszczowe DHA i ARA uzupełniają dietę niemowląt w taki sposób, że wpływają pozytywnie na rozwój poznawczy dzieci od 18 miesięcy do szóstego roku życia.

Wyniki badań pokazały również, że suplementacja DHA i ARA przynosi zauważalne korzyści w rozwoju dzieci do 6 roku życia.

Znaczenie DHA w perspektywie całego życia

DHA to wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, znajdujące się w całym ciele. Są on głównym tłuszczowym materiałem budulcowym w mózgu i siatkówce oka, co przekłada się na do 97 % kwasów tłuszczowych Omega 3 w mózgu i do 93 % kwasów tłuszczowych Omega 3 w siatkówce oka.

Liczne badania potwierdzają, że wszyscy ludzie czerpią korzyści z odpowiedniego zaopatrzenia organizmu w DHA. Na każdym etapie życia, kwasy tłuszczowe DHA okazują się ważne niezwykle ważne dla mózgu i zdrowia oczu.

Komentarze do: Korzyści płynące ze spożywania DHA z alg morskich u kobiet i u niemowląt - potwierdzone (8)

mulanka
mulanka 01-06-2013 22:20

Witaminy

2

szkoda ;) no ale może macie rację co za różnica... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Marcelka
Marcelka 30-05-2013 22:12

LadeeVit

1

za więcej opakowań w aptekach internetowych nie dają zniżki ;p... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
mulanka
mulanka 24-05-2013 17:50

Cena Witamin

1

30 zł więc to są opakowania mieszczące w sobie 30 sztuk (widziałam na ceneo) a nie ma większych?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Marcelka
Marcelka 18-05-2013 20:56

LadeeVit

1

a ile kosztuje?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
mulanka
mulanka 17-05-2013 19:09

LadeeVit

1

słyszałam że to bardzo dobry suplement diety ... a musiałaś go brać czy z wyboru... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Kamcia89
Kamcia89 04-05-2013 18:48

Suplemnety

2

Ja stosuje suplement diety, ma bogaty skład i przede wszystkim zawiera kwasy omega 3 nie zbędne podczas ciąży, a nie jestem w stanie dostarczyć tego dziecku w naturalny sposób bo nie przepadam za rybami:/... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze