Szukaj

XI Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Podziel się
Komentarze0

W dniach 27-30 września 2012 roku w Raciborzu odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach weźmie udział 60 ekip ratowniczych z kraju i z zagranicy.


Zespoły ratownicze będą oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Na zawodników czekają wielopunktowe zadania symulacyjne, zarówno nocne jak i dzienne. Przewidziane są też sesje wykładowe oraz spotkania z sędziami zawodów.

Zawody w Ratownictwie Medycznym to najbardziej znana, prestiżowa i niezwykle widowiskowa impreza na terenie naszego kraju.

Nie zabraknie również prezentacji najnowocześniejszego sprzętu do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Physio-Control wesprze zawody udostępniając, startującym w zawodach zespołom, urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz defibrylatory LIFEPA15. - Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są  okazją do pokazania sprawności i możliwości systemu ratownictwa medycznego, a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg - mówi Dominik Orchel z Physio-Control.


Organizatorem imprezy jest Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka, Starostwo Powiatowe, Pogotowie Ratunkowe w Raciborzu oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SPZOZ.

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności reagowania ratowników w codziennych akcjach, sytuacjach kiedy realnie zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Zdrowia-Bartosz Arłukowicz oraz Wojewoda śląski - Zygmunt Łukaszczyk

Szczegółowe informacje oraz harmonogram imprezy dostępne na stronie:
http://mistrzostwa-raciborz.pl/

Komentarze do: XI Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz