Szukaj

Tydzień dla przyszłości bez tytoniu: 28 zmarłych każdego dnia w Quebeku

Podziel się
Komentarze0

Jeden palacz na dziesięciu w Kanadzie umrze z powodu następstw związanych z jego nałogiem, jak podają najnowsze statystyki, podane do wiadomości publicznej w ramach Tygodnia w Quebeku dla przyszłości bez tytoniu (Semaine québécoise pour un avenir sans tabac).Dyrektor generalny rady Quebeku na temat tytoniu i zdrowia (CQTS, Conseil québécois sur le tabac et la santé), pan Mario Bujold, przypomina, że problemy związane z nikotynizmem zabijają 28 osób dziennie w tej prowincji kanadyjskiej. Każdego roku, w Quebeku, nikotynizm zabija 21 razy częściej niż robią to wypadki drogowe. Statystyki są więc wstrząsające.

Dla wszystkich tych powodów kampania Tydzień w Quebeku dla przyszłości bez tytoniu ma na celu przede wszystkim zredukować rozmiar problemu, głównie dzięki kampanii uświadamiającej.


Od kilku tygodniu, reklama w postaci trailera filmu, jako gwiazdę przedstawia personel oddziału ratunkowego, przyjmujący w szpitalu ofiary dymu tytoniowego oraz ich rodziny.

W ramach tego słynnego tygodnia (Semaine québécoise pour un avenir sans tabac), Rada Quebeku na temat tytoniu i zdrowia zachęca mieszkańców tej prowincji do dokonywania konkretnych gestów, aby zmniejszyć swój poziom nikotynizmu, niezależnie od tego, czy są palący czy nie.

Albowiem, jak przypomina Mario Bujold z Conseil québécois sur le tabac et la santé, bierne palenie jest również niebezpieczne.

Wszelkie informacje są dostępne na internetowej stronie Conseil québécois sur le tabac et la santé oraz w wielu aptekach w tej prowincji kanadyjskiej.

Poziom nikotynizmu podniósł się o 23% w Quebeku. Jak stwierdziła również Rada Quebeku na temat tytoniu i zdrowia, według ostatnich statystyk 21% młodych ludzi (12 lat -17 lat) pali, włączając w to papierosy i cygara.

Komentarze do: Tydzień dla przyszłości bez tytoniu: 28 zmarłych każdego dnia w Quebeku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz