Szukaj

Top 8 wstrząsających historii 2011 roku

Podziel się
Komentarze0

Niekiedy nauka zagłębia się w tematy taboo – a rezultaty takich poszukiwań okazują się interesujące. Rok 2011 nie jest wyjątkiem: badania bowiem drążyły takie tematy jak przedwczesny orgazm, seks-zabawki, a nawet zoofilia. Oto kilka z tych, które sprawią, że się zarumienisz.1. Przedwczesny orgazm nie jest jedynie dla mężczyzn.

Nie tylko oni zmagają się z tym problemem. Według badań opublikowanych w Sexologies, przedwczesny orgazm może być u kobiet bardziej powszechny, niż się tego spodziewamy. Wstępne badanie nad portugalskimi kobietami,  przeprowadzone przez Hospital Magalhães Lemos w Porto, w Portugalii, odkryło, że 14% kobiet miało częste i rozpraszające orgazmy w czasie seksu.

Według tych prac, potrzebne są dodatkowe badania, które stwierdzą, czy przedwczesny kobiecy orgazm, tak samo jak przedwczesny wytrysk u mężczyzn, może być uznany oficjalnie za zaburzenie seksualne.

2. Amerykanie kochają wibratory.

To może być niespodzianką, albo i nie, ale Amerykanie kochają seks-zabawki, a przynajmniej kobiety. Narodowa ankieta z tego roku stwierdziła, że około połowa respondentek zgadza się ze stwierdzeniem, że wibrator jest zdrową częścią seksualnego życia wielu kobiet.

W porównaniu, mniej niż 10% ma negatywne zdanie na ten temat, twierdząc, że wibrator ma onieśmielający wpływ na partnerów kobiet.

3. Medytacja może być sexy.

Inny sposób dla kobiet na czerpanie satysfakcji z seksu: medytacja. Według badania, kobiety wytrenowane w medytacji w pełnej świadomości, stają się bardziej świadome swojego ciała i lepiej odpowiadają na bodźce seksualne, typu erotyczne zdjęcia.

Medytacja ta uczy ludzi życia chwilą obecną, wycisza niespokojne i negatywne myśli, które dręczą kobiety w czasie seksu. Joga zyskała teraz zupełnie nowe oblicze.

Zobacz również:4. Nastolatki uważają, że seks oralny jest mniej ryzykowny.


Mimo rosnących dowodów na to, że seks oralny zwiększa ryzyko zachorowania na raka głowy i szyi, nastolatki w dalszym ciągu uważają, że jest to seks bezpieczniejszy niż seks analny albo klasyczny, według badań przedstawionych na corocznym spotkaniu American Association for the Advancement of Science.

Blisko 14% nastolatków wierzy, że seks oralny nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia. A w rzeczywistości, z powodu transmisji wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, seks oralny jest związany z większym ryzykiem raka jamy ustnej i gardła.

5. Szczepionki nie zachęcają nastolatków do seksu.


Temat nastoletniego seksu był popularny w 2011 roku. Tym razem, okazało się, że szczepienie nastolatków przeciwko HPV nie zachęci ich do rozwiązłości. W badaniach, które ukazały się w American Journal of Preventative Medicine, amerykańskie centra CDC (Centers for Disease Control and Statistics) donoszą, iż dziewczyny - nastolatki, które zostają zaszczepione przeciwko wirusowi HPV, nie są bardziej skłonne do podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych, w porównaniu do niezaszczepionych rówieśniczek. W rzeczywistości, zaszczepione dziewczęta częściej nawet używają prezerwatyw.

6. Studenci – więcej gadania niż działania.

Badacze odkryli prawdę, która może podburzyć nieco ego studentów. Mimo że studenci wierzą, że przypadkowy seks na kampusie jest sprawą powszechną, jednakże jest w tym więcej gadania niż realnego działania.

Badanie przeprowadzone na University of Nebraska-Lincoln stwierdziło, że 90% studentów uważało, że co najmniej 2 przypadkowe stosunki seksualne są typowe dla kariery studenckiej; a okazało się, że jedynie 37% ludzi miało AŻ tyle.

7. Na stoliku do kawy są bakterie.

Oddalamy się nieco od seksu. Albowiem, rok 2011 przyniósł również niepokojące wieści na temat stolików do kawy w domach samotnych mężczyzn. Według badań mikrobiologicznych, w domach kawalerów jest 15 razy więcej bakterii niż w domach niezamężnych kobiet.  A niektóre z tych bakterii można znaleźć również w kale.

Poza stolikami do kawy uwaga również na: pilot od telewizora, stoliki nocne, klamki.

8. Zoofilia i rak penisa.

Według badania opublikowanego w Journal of Sexual Medicine, seks ze zwierzętami jest związany z rakiem penisa. Naukowcom udało się odkryć to powiązanie w badaniach nad 492 mężczyznami z Brazylii. Odkryto, że 35% z nich donosiło o seksie ze zwierzętami, a mężczyźni z rakiem penisa również byli tymi, którzy taki seks uprawiali najczęściej. Badacze przypuszczają, że urazy penisa i obce wydzieliny od odległych sobie gatunków mogą wprowadzać mikroorganizmy, które powodują raka. Zupełnie tak, jak robi to wirus HPV.

Komentarze do: Top 8 wstrząsających historii 2011 roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz