Szukaj

Ci dentyści nie stresują – 11 najlepiej zaprojektowanych gabinetów stomatologicznych w Polsce

Podziel się
Komentarze0

Dziś aż 60 proc. Polaków boi się bólu u dentysty! Prawie 4 proc. Polaków wybierając się do dentysty zażywa wcześniej środki uspokajające, pozostali zaciskają zęby. Największy stres odczuwamy na myśl o bólu, ale szybsze bicie serca powoduje także bolesne znieczulenie, stresujące dla 20 proc. i niepewność co do umiejętności lekarza, kłopotliwa dla prawie 30 proc. z nas – wynika z ankiety portalu Dentysta.eu.


Jak się jednak okazuje parę trików architektonicznych w gabinecie i nerwy nam mijają. Okazuje się bowiem, że stres minimalizuje m.in. muzyka – tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój. Nic więc dziwnego, że dentyści w całym kraju poddają swoje gabinety gruntownym metamorfozom.

Co więcej, mają nawet już swój plebiscyt Top Design Gabinety Stomatologiczne, w którym co roku wybierane są te najmniej stresujące i straszące. - Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta. Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka – mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jedna z jurorek plebiscytu.


Oto 11 gabinetów w tym roku nominowanych do plebiscytu Top Design Gabinety Stomatologiczne:

1. Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka z Olsztyna
2. SILVER DENTAL CLINIC z Piaseczna
3. Face-Clinic NZOZ Centrum Leczenia Wad Zgryzu z Warszawy
4. Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna z Katowic
5. Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna Izabela i Andrzej Sokołowscy z Olsztyna
6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologiczne Euro Dent lek.stom. Paweł Andres
7. Smile Makers - Praktyka Dentystyczna Beata Szwarc i Paweł Cichosz w Warszawie
8. Gabinet Stomatologia Estetyczna drwyszkowski.pl z Gdyni
9. Dental Salon z Wrocławia
10. Albadent z Rzeszowa
11. Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii INTERDENTAL dr Katarzyna Kargol-Kuszewska

Top Design Gabinety Stomatologiczne to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez miesięcznik „Dobre Wnętrze” oraz firmę Dental Depot Wasio, który co roku nagradza najlepiej zaprojektowane gabinety stomatologiczne w Polsce. Wyboru dokonują czytelnicy, internauci oraz jury, w skład którego wchodzą architekci, dekoratorzy wnętrz, dziennikarze i przedstawiciele środowisk medycznych.

W tym roku do finału zakwalifikowało się 11 klinik z całej Polski. Celem konkursu jest obalenie stereotypowego postrzegania gabinetu stomatologicznego i walka z dentofobią wśród Polaków. Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu zostało Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic z Katowic. Tegoroczna edycja jest już trzecią z rzędu.

Komentarze do: Ci dentyści nie stresują – 11 najlepiej zaprojektowanych gabinetów stomatologicznych w Polsce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz