Szukaj

Szokujące obrazki na papierosowych pudełkach

Podziel się
Komentarze0

Szokujące obrazki i paczki papierosów pozbawione logo i wszelkich barw mogłyby być dobrą metodą, żeby Europejczycy rzucili w końcu palenie. Sondaż przeprowadzony przez Eurobarometr daje zaskakujące wyniki. Prawie jedna trzecia Europejczyków pali regularnie. Spośród nich 650 000 umiera na skutek komplikacji i chorób związanych z nikotynizmem. Eurobarometr przeprowadził kilka ankiet w całej Europie na ten temat.Celem takiego sondażu było zrozumienie postaw i zachowań mieszkańców Europy odnośnie palenia papierosów. Szczególnym celem badania było zbadanie postaw i reakcji Europejczyków w stosunku do polityki kontroli palenia papierosów.

Według rezultatów sondażu, znacząca większość obywateli europejskich wspiera wspomnianą politykę kontroli i określa siebie jako otwartych na różne propozycje. Trzy czwarte z nich popiera pomysł umieszczania na paczkach papierosów szokujących obrazków, przedstawiajacych możliwe komplikacje zdrowotne w przypadku czynnego lub biernego palenia. Pomysł ten będzie realizowany we Francji już od 2011 roku.


Jednakże, dwie trzecie badanych jest przeciwko reklamie produktów nikotynowych w punktach sprzedaży. Interesujące jest także to, że 60% populacji europejskiej uważa jednak, że zakaz sprzedaży papierosów czyni je tym samym jeszcze bardziej atrakcyjnymi i pożądanymi. Najbardziej zaskakującym faktem jest to, że blisko 6 na 10 Europejczyków jest za wprowadzeniem dodatkowego opodatkowania produktów nikotynowych.

Wreszcie, zdania na temat standardowych opakowań na papierosy są o wiele bardziej podzielone, tzn. 54% Europejczyków jest za tym, aby pudełka na papierosy były nie tylko pozbawione wszelkich kolorów, logo czy innych elementów promocji, ale też żeby znajdowały się na nich komunikaty wizualne bądź pisemne, ostrzegające przed tragicznymi skutkami palenia.

Komentarze do: Szokujące obrazki na papierosowych pudełkach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz