Szukaj

Składnik dodawany do ecstasy zbiera śmiertelne żniwo

Podziel się
Komentarze0

Kanadyjskie władze od pewnego czasu prowadzą śledztwo na temat ostatniej serii przedawkowania narkotyków w mieście Calgary. Konkretnie, chodzi tutaj o ecstasy, i jak ostatnio udało się zidentyfikować, winnym ma być pewien unikatowy składnik, śmiertelny, którego jeszcze w Calgary nie widziano.Dzięki testom toksykologicznym, biuro medycyny prawnej w tym kanadyjskim mieście potwierdziło, iż w owym narkotyku stwierdzono obecność parametoksymetamafetaminy, czyli PMMA.

Parametoksymetamafetamina jest toksycznym produktem chemicznym. Władze kanadyjskie uważają teraz, że składnik ten jest dodawany hojną ręką do produkcji syntetycznego narkotyku, jakim jest ecstasy.

Produkt ten został znaleziony w ciałach pięciu osób, które zmarły z przedawkowania, od listopada 2011 roku, w Calgary.


Odkryto również, jak podali śledczy, ślady MDMA, 3,4-metylenodioksymetamfetaminy, czyli innego produktu chemicznego, który tradycyjnie jest używany do produkcji ecstasy. Dodatkowo, odkryto również metamfetaminę w tych produktach.

Jest to więc idealny przykład ryzyka, jakie podejmują ludzie dobrowolnie, kiedy zażywają nielegalne narkotyki, tak stwierdził sierżant Mike Bossley, z jednostki narkotykowej policji w Calgary.

Nigdy nie możesz mieć pewności co jest w twoich narkotykach, dodaje jeszcze sierżant Mike Bossley.

Wczoraj, była to metylenodioksymetamfetamina, dzisiaj jest to parametoksymetamafetaminy, jutro może to być coś innego, a pojutrze jeszcze coś, czego nawet sobie dziś nie wyobrażamy, konkludują kanadyjscy specjaliści.

Komentarze do: Składnik dodawany do ecstasy zbiera śmiertelne żniwo

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz