Szukaj

Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów

Podziel się
Komentarze0

Na pierwszej randce możesz być rozczochrana, nieumalowana i bez tipsów, ale koniecznie musisz mieć idealnie białe zęby. Według sondażu przeprowadzonego przez portal randkowy Match.com to właśnie uśmiech jest tym elementem, na który faceci zwracają szczególną uwagę na pierwszej randce. Istotny jest on aż dla 58 proc. mężczyzn!

Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów

Żeby jednak było fair, ta sama zasada dotyczy facetów. Zdrowe i białe zęby u „pana idealnego” ważne są dla 71 proc. kobiet.  W obu przypadkach są one nawet ważniejsze od fryzury, ubrania i seksownych tatuaży.

Single: zęby i humor ważne w randkowaniu

Nie zagląda się darowanej randce w zęby? No może nie zawsze. Jak pokazują wyniki ostatniej sondy jednego z największych serwisów randkowych Match.com zęby odgrywają najważniejszą rolę w pierwszej ocenie, jaką wystawia nam potencjalny partner lub partnerka. Ważny jest zarówno kolor zębów, jak również i ich zdrowie.

Dopiero na dalszy plan spychamy takie elementy, jak słownictwo -  istotne dla 55 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet oraz to, w co się ubierzemy na pierwszą randkę. Strój partnera lub partnerki ważny jest dla 58 proc. kobiet 45 proc. mężczyzn. Ci ostatni wyżej od sukienki i butów na niebotycznym obcasie cenią sobie jedynie fryzurę partnerki. Zwraca na nią szczególną uwagę  51 proc. panów – wynika z sondy Match.com.

Skąd więc taka wysoka pozycja uśmiechu, skoro wszystkie randkowe wysiłki zawsze koncertują się na tym, co założyć na siebie i czy mam dobrą fryzurę? Otóż według portalu Match.com wśród swoistych „must have” randkowego partnera priorytetem jest poczucie humoru. Cenione jest ono bardziej niż podzielanie tych samych poglądów i wartości czy swoboda komunikacji potrzeb. Poczucie humoru ważne jest  dla 58 proc. kobiet i 37 proc. mężczyzn.  Bez niego randka może okazać się klapą.


Jeśli nie mamy się, czym uśmiechać, nie uśmiechamy się, nawet na randce. Jesteśmy wtedy odbierani, jako ludzie ponurzy, humorzaści lub śmiertelnie nudni, wywieramy złe wrażenie. Zdrowy i naturalny uśmiech z kolei pokazuje naszą otwartość, sprzyja nawiązaniu relacji i rozmowie. Inna kwestia to ocena naszych zębów przez partnerkę lub partnera. Widok pożółkłych zębów, spękanych lub z ubytkami może sprawić, że zostaniemy odebrani, jako niedbająca o siebie i niestosująca się do prostych zasad higieny – mówi  stomatolog dr n. med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna.


Oceniamy atrakcyjność i zdrowie

Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze staje się wybielanie zębów, nawet tuż przed randką. Świetnie sprawdzają się przy tym ekspresowe metody wybielania, które pozwalają usunąć przebarwienia z kawy, jedzenia i papierosów w zaledwie 30 minut, czyli tyle ile zajmuje wizyta u fryzjera i manicurzystki.

Białe zęby stały się synonimem atrakcyjności dla młodych kobiet i mężczyzn. Są równie ważne jak wysportowana sylwetka, zadbana cera czy dobrze ułożone włosy. Co więcej, coraz częściej młodzi ludzie, regularnie odwiedzający dentystę, nie tylko leczą u niego zęby, tworzą sobie nowy uśmiech, ale uczestniczą nawet w specjalnych zajęciach, na których uczą się, jak używać tego uśmiechu w relacjach z innymi ludźmi – mówi dr Duda.

Taka zmiana przy wsparciu dentysty często wpływa na to jak budujemy relacje z innymi ludźmi. Badania pokazują, że aż 61 proc. osób, które poddało się wybielaniu zębów po zabiegu czuje się bardziej pewna siebie, 59 proc. z kolei łatwiej nawiązuje kontakty i relacje z innymi ludźmi – wynika z badań Crest Whitestrips. 

Ale stomatolodzy zwracają uwagę także na inny istotny czynnik. Białe zęby są oznaką, nie tylko dbania o siebie, ale także oznaką zdrowia potencjalnego partnera lub partnerki. - Osoby z widoczną próchnicą, żółtymi zębami, ubytkami są postrzegane przez otoczenie, jako mający problemy zdrowotne. I często faktycznie stoi za tym szereg schorzeń jamy ustnej np. choroby przyzębia lub zapalenie miazgi, ale także inne choroby. Za złym stanem zdrowia jamy ustnej i zębów może stać np. cukrzyca, problemy z wątrobą, infekcje bakteryjne i stany zapalne, problemy z układem pokarmowym. A to przy pierwszym kontakcie, kiedy jesteśmy surowo oceniani przez naszą randkę, może nas poważnie zdyskwalifikować – mówi dentysta.

Wniosek? Zanim zaczniemy randkować, zadbajmy nie tylko o modne ciuchy, dobre perfumy i ekstra fryzurę, zacznijmy przygotowania od uśmiechu.

Komentarze do: Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz