Szukaj

Rak: 26 genów pomoże wykryć agresywność nowotworów

Podziel się
Komentarze1

Francuscy badacze informują, że udało im się opracować nową metodę wykrywania zjadliwości nowotworów. Zidentyfikowali 26 genów, których anormalna aktywacja jest powiązana z wyjątkowo ciężkimi nowotworami płuc. Badanie przeprowadzili naukowcy z instytutu Albert Bonniot w Grenoble, we współpracy z lekarzami i anatomopatologami z uniwersyteckiego centrum szpitalnego w tym mieście.Rezultaty opublikowano w Science Translational Medicine.

Naukowcy wyjaśniają w artykule: - W organach i tkankach, w których rozwija się guz, pojawia się anormalna ekspresja genów właściwych dla innych tkanek. Chodzi tutaj w pewnym sensie o geny, które zazwyczaj są uśpione, a które budzą się w obecności guza.


Aby osiągnąć te rezultaty, naukowcy pracowali nad rakiem płuc. Przestudiowali guzy 300 pacjentów i zidentyfikowali 26 genów, których aktywacja jest powiązana z wyjątkowo agresywnymi nowotworami.

W ten sposób mogą przewidzieć, w momencie stawiania diagnozy, który rak grozi nawrotem choroby i który może doprowadzić do zgonu, włączając w to przypadki, kiedy rak jest właściwie leczony we wczesnym stadium rozwoju.

Badacze oceniają, że w przyszłości taka anormalna ekspresja genów w tkankach i organach może posłużyć jako narzędzie prognostyczne oraz pozwolić na zindywidualizowane leczenie każdego pacjenta.

Komentarze do: Rak: 26 genów pomoże wykryć agresywność nowotworów (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 14:53

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze