Szukaj

Przeszczep wątroby zakończony sukcesem pomimo wypadku samolotu przewożącego narzad

Podziel się
Komentarze0

Do nietypowych wydarzeń doszło w hrabstwie West Midlands, w Anglii. Samolot typu Cessna, na pokładzie którego transportowano wątrobę do przeszczepu, rozbił się, jednak pilot i pasażer przeżyli, a narząd nie uległ uszkodzeniu. Ratownicy przetransportowali narząd do szpitala z lotniska w Birmingham, które zamknięte zostało na 24 godziny z powodu rozbicia się Cessny.


Wątroba dawcy, transportowana prywatnym odrzutowcem Cessna, który rozbił podczas lądowania na lotnisku, została pomyślnie przeszczepiona.

Dwóch mężczyzn przebywających na pokładzie zostało rannych, w tym jeden z nich ciężko. Jednak na szczęście organ dawcy został w nienaruszonym stanie wydobyty z rozbitego samolotu i został natychmiast przewieziony do pobliskiego Szpitala Królowej Elżbiety.


- Lekarze, którzy potrzebowali tej wątroby do przeprowadzenia przeszczepu są niezmiernie wdzięczni pilotowi oraz jego koledze za ich odwagę. Łączymy się myślami z nimi i z ich rodzinami i mając nadzieję, ze szybko wrócą do zdrowia. Zespół lekarski pragnie również podziękować za niezwykle szybką reakcję zespołów ratowniczych i straży pożarnej, które na miejscu zadbały o bezpieczeństwo przewożonego narządu.

Był to szósty przeszczep wykonany w tej placówce medycznej w przeciągu pięciu ostatnich dni.

Komentarze do: Przeszczep wątroby zakończony sukcesem pomimo wypadku samolotu przewożącego narzad

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz