Szukaj

Poznańskie przedszkola z wizytą u dentysty

Podziel się
Komentarze0

Aż 60% Polaków boi się wizyty u dentysty, czego najczęstszą przyczyną są złe doświadczenia i wspomnienia z dzieciństwa. Tymczasem współczesna stomatologia dziecięca pozwala dziecku  nie tylko uniknąć traumatycznych chwil, ale nawet zaprzyjaźnić się z gabinetem dentystycznym. Klinika Dental Prestige zaprosiła poznańskich przedszkolaków na bezpłatne badanie jamy ustnej.


13 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Misie u dentysty”. Akcja ma na celu likwidowanie lęku małych dzieci przed wizytą u stomatologa. Podczas wizyty lekarz opowiedział dzieciom z przedszkola nr 161 o swojej pracy, zapoznał z fotelem dentystycznym oraz dokonał przeglądu jamy ustnej wszystkich przedszkolaków.

Dodatkowo każde dziecko otrzymało maskotkę pacynkę, dyplom dzielnego pacjenta, a rodzice informację o ewentualnych ubytkach. W przyszłym roku Klinika planuje przebadać dzieci z kilkudziesięciu poznańskich przedszkoli.

W pracy stomatologa dziecięcego najważniejsze jest podejście do małego pacjenta. To specjalizacja, która niejednokrotnie wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii.


- Oferujemy wizyty adaptacyjne podczas których dzieci oswajają się z otoczeniem gabinetu i kliniki. Gdy przychodzą następnym razem na konkretny zabieg, siadają na fotel jakby przyszli do cioci, a nie do lekarza – mówi lek. stom. Anna Łukanowska z kliniki Dental Prestige. Posiadamy gabinet przeznaczony wyłącznie dla maluchów („Gabinet SuperPacjenta”). Wyposażony jest on w zabawki i materiały edukacyjne, a na młodych pacjentów czekają m.in. kolorowe wypełnienia ubytków.- dodaje.

Warto pamiętać, aby pierwsza wizyta u pedodonty nie zdarzyła się w momencie gdy u dziecka pojawia się problem z uzębieniem. Wizytę należy zaplanować jak najwcześniej. Pierwsze kontakty z lekarzem stomatologiem powinny mieć charakter informacyjny i edukacyjny. Dzięki temu mały pacjent uniknie negatywnych skojarzeń i emocji.****
Dental Prestige powstała w 2006 roku. Jest to placówka oferująca kompleksową opiekę stomatologiczną. Do dyspozycji pacjentów jest sześć nowocześnie wyposażonych gabinetów stomatologicznych. Obecnie klinika Dental Prestige zatrudnia około 15 lekarzy stomatologów, w tym specjalistów z zakresu chirurgii szczękowej, czy ortodoncji. Jest to jedna z nielicznych placówek w kraju i jedyna w województwie wielkopolskim w której zabieg wszczepienia implantów zębowych może się odbyć na profesjonalnej sali operacyjnej.

Komentarze do: Poznańskie przedszkola z wizytą u dentysty

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz