Szukaj

Po młodość do dentysty?

Podziel się
Komentarze0

Chociaż naukowcy nadal nie wynaleźli sposobu, który pozwoliłby nam na podróżowanie w czasie to jednak medycyna już od dawna pozwala nam cofnąć skutki jego upływu. Do niedawna prym wiodła chirurgia plastyczna, jednakże coraz częściej po młodość pacjenci kierują kroki do… stomatologa.

Po młodość do dentysty?


Po młodość do dentysty?

Medycyna przeciwstarzeniowa, czyli anti-aging to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin. Chociaż od dawna stomatolodzy wiedzą, iż nasz uśmiech się starzeje - podobnie jak skóra czy umysł - to jednak do niedawna nie mieli odpowiednich metod, by naszemu uśmiechowi przywrócić wygląd sprzed 10 czy 20 lat. Wszystko poszło do przodu, gdy nastąpił boom na stomatologię estetyczną. Nowe korony, implanty, licówki, wybielanie - te wszystkie zabiegi pozwoliły przywrócić zębom młody wygląd. Chociaż na zębach nie pojawiają się zmarszczki to jednak czas odciska na nich także swoje piętno. Z czasem na zębach pojawiają się przebarwienia od kawy, herbaty, wina, czy papierosów. Poza tym musimy pamiętać, że zęby się ścierają. Chociaż są to czasem zaledwie dziesiąte części milimetra to jednak przez lata widać, że zęby nie są już takie długie jak za młodu. Przez ten proces także zmienia się nasz uśmiech i rysy twarzy, gdyż skóra tracąc swoje podparcie w długich zębach, traci jednocześnie elastyczność i przeważnie w okolicy policzków staje się bardziej wiotka i obwisła - tłumaczy lek. stom. Danuta Borczyk.

O anti-agingu pomyśl już po 30-tce

Chociaż dla wielu to może wydać się absurdalne, ale proces starzenia się zębów powinniśmy hamować już w wieku około 30 lat. Doskonale wiemy jak postarzają nas wszelkie braki zębów. Jedna czy dwie luki po usuniętym zębie mogą zniszczyć każdą twarz, nawet z tą najbardziej gładką skórą. Dlatego też pacjenci w tym wieku powinni szczególną uwagę przywiązywać do regularnych wizyt u swojego stomatologa i w miarę potrzeby uzupełniać wszelkie ubytki tak, by nie dopuścić do utraty uzębienia - wyjaśnia dr Danuta Borczyk i dodaje, że warto już na etapie uzupełniania ubytków zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do wypełnień i wybierać te cechujące się najwyższą estetyką, a nie najniższą ceną. Dr Borczyk ponadto podkreśla, że duży nacisk należy kłaść także na zabiegi profilaktyczne takie jak skaling czy piaskowanie.


Estetyka uśmiechu tak samo ważna jak zdrowie


Coraz więcej pacjentów zwraca uwagę nie tylko na zdrowie, ale także na estetykę swojego uśmiechu. Do gabinetu po estetykę częściej przychodzą panie niż panowie. Zazwyczaj chcą wydłużyć zęby i usunąć zbyt szerokie przerwy między nimi. To wszystko możemy zrobić za pomocą licówek porcelanowych. Jeszcze kilkanaście lat temu to był luksus dostępny tylko dla pacjentów zza oceanu, a w najlepszym wypadku zza zachodniej granicy. Na szczęście nasze gabinety stomatologiczne obecnie nie odstają standardem od tych europejskich czy amerykańskich i naszym pacjentom także oferujemy usługi z zakresu stomatologii estetycznej na światowym poziomie. W naszym kraju jednak sami pacjenci nie byli początkowo przekonani do odmładzania swojego uśmiechu. Na szczęście pod tym względem także dokonał się duży postęp i pacjenci gotowi są zainwestować naprawdę duże sumy w estetyczny wygląd swojego uśmiechu tak samo jak chociażby w edukację - mówi dr Danuta Borczyk.


Liczy się efekt

Dopóki nie pacjent nie zobaczy efektu leczenia anti-agingowego nie zdaje sobie nieraz sprawy jak bardzo można zmienić człowieka zmieniając jedynie jego uśmiech. Przedłużone, wybielone zęby, korekta linii dziąseł, uzupełnione przy pomocy implantów braki zębowe to wszystko powoduje, że może nam ubyć nawet 10 lat. Wszystko przez to, że zęby stanowią podparcie dla skóry twarzy, na którym ona się opiera. Uzupełnione ubytki i przedłużone zęby lepiej usuwają zmarszczki wokół ust czy mimiczne niż botoks czy inne substancje wykorzystywane w chirurgii plastycznej, przede wszystkim skutki są dużo trwalsze niż te, które gwarantuje chirurgia. Uśmiech to jedna z tych rzeczy, które odgrywają ogromną rolę w kontaktach międzyludzkich i mają duży wpływ na nasz wizerunek.

Ta świadomość jest jeszcze u nas mniejsza niż w innych krajach rozwiniętych, dlatego też staram się na to kłaść szczególny nacisk w swojej pracy z pacjentem. Dbając o jakość i wygląd swojego uśmiechu nie tylko dbamy o zdrowie, ale także podnosimy swoją pewność siebie - mówi stomatolog i dodaje, że stomatologia estetyczna plasuje się pomiędzy sztuką a medycyną. Medycyna jest konieczna do przywrócenia zdrowia uśmiechu, natomiast sztuka pozwala uzyskać właściwe efekty tego leczenia, takie, które zadowolą każdego nawet najbardziej wymagającego pacjenta.

Komentarze do: Po młodość do dentysty?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz