Szukaj

Ostateczna broń przeciwko wirusom?

Podziel się
Komentarze0

Pewien lek potencjalnie zdolny do zwalczania wszystki wirusów, idąc od grypy, kończąc na HIV, został odkryty przez badaczy amerykańskich z laboratorium Lincoln Massachusetts Institute of Technology (MIT).Na tę chwilę,  substancja DRACO (Double-stranded RNA Activated Caspase Oligomerizers) został przetestowany na piętnastu wirusach. Ma on zdolność naprawiania zarażonych komórek oraz prowokowania ich destrukcji bez uszkadzania zdrowych komórek w trakcie całego procesu.

W laboratorium, komórki zwierzęce i ludzkie zarażone przez wirusa H1N1 zostałt kompletnie zniszczone przez tę substancję. Inne testy zostaną więc przeprowadzone w ciągu kolejnych kilku miesięcy, zanim zaczną się próby kliniczne.


Ogromna większość infekcji bakteryjnych może być leczona przy pomocy antybiotyków, takich jak penicylina, odkryta w ubiegłym wieku. Jednakże, leki te są bezużyteczne przeciwko infekcjom wirusowym, takim jak, na przykład, grypa, katar, gorączka krwotoczna (taka jak Ebola, na przykład).

Badacze są oszołomieni tym, co obserwują pod swoimi mikroskopami i mają nadzieję, że odkrycie to zrewolucjonizuje leczenie infekcji wirusowych, z tego samego tytułu co antybiotyki w leczeniu infekcji bakteryjnych. Szczegółowo prace te zostały opisane w przeglądzie Plos One.

Komentarze do: Ostateczna broń przeciwko wirusom?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz