Szukaj

Negatywny wpływ GMO na zdrowie i na skórę - to już pewne?

Podziel się
Komentarze0

Rośliny GMO (ang. genetically modified organisms) to rośliny powstałe w wyniku zastosowania nowoczesnych biotechnologicznych metod, które zmieniają genetykę danego organizmu. Duża część jedzenia konsumowanego w USA powstaje za pomocą tej technologii. Do tej pory firmy produkujące GMO mówiły wiele półprawd i nieprawd na temat upraw GMO oraz powiązanych z nimi skutków ubocznych dla zdrowia i dla środowiska.Teraz niezależne badanie udodniło, że faktycznie takie ryzyko istnieje.

Według dr. Joe Cumminsa z University of Western Ontario, choroba Morgellonów wiąże się z jedzeniem GMO oraz z produktami pielęgnacyjnymi zawierającymi składniki GMO.

Dr Cummins zauważa, że cierpiący na chorobę Moregellonów są testowani w kierunku bakterii Agrobacterium tumefaciens, która jest zdolna do genetycznego przekształcania nie tylko roślin, ale także gatunków euroakriotycznych, włączając w to ludzkie komórki.

Co więcej bakteria ta jest używana też do produkcji niektórych genetycznie zmodyfikowanych organizmów.

Tak naprawdę to mamy bardzo niewiele informacji na temat długoterminowych skutków ubocznych upraw GMO dla zdrowia ludzi, a jeszcze mniej na temat powiązań żywności GMO i choroby Morgellonów.


Ale pojawia się coraz więcej dowodów na to, że choroba ta nie tylko nie jest urojona, ale naprawdę może być powiązana z genetycznie zmodyfikowaną żywnością.

Amerykańska FDA stwierdza, iż nie ma dowodów na to, że żywność zaprojektowana genetycznie jest mniej bezpieczna niż żywność konwencjonalna. Aczkolwiek udowodniono, że żywność GMO zaburza równowagę naszej flory jelitowej.

Dodatkowo badania przeprowadzone na zwierzętach donoszą o możliwych uszkodzeniach organów wewnętrznych, alergiach, chorobach skóry, wadach wrodzonych płodu, większym ryzyku raka, przyśpieszonym starzeniu.

Choroba Morgellonów z kolei to choroba, w której pod skórą pojawiają się niezwykłe nitkowate włókna. Pacjent czuje, jakby coś po nim chodziło, gryzło go lub żądliło.

Do tej pory nie mamy odpowiedzi, gdzie jest przyczyna choroby. Dodatkowo wielu lekarzy nie ma pewności co do tego, czy choroba Morgellonów jest zakaźna, czy też może jest psychiatrycznym zaburzeniem, w której pacjent uważa, że insekty zainfekowały jego skórę.

Teraz pojawił się jednak dowód na to, że choroba Morgellonów nie jest tylko zaburzeniem psychologicznym.

Komentarze do: Negatywny wpływ GMO na zdrowie i na skórę - to już pewne?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz