Szukaj

Dieta pokrzywowa

Oczyszczenie, wzmocnienie i zgubienie zbędnych kilogramów – to wszystko uzyskać możemy dzięki jednej, przez wielu ludzi zapomnianej pokrzywie. Jako środek o działaniu leczniczym stosowana i wychwalana przez medyków była już w starożytności.

Dieta pokrzywowa

Stosowanie tej diety jest zdrowe, tanie i proste, dlatego coraz więcej ludzi powraca do naturalnych metod, aby nie tylko zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim zdrowie.

Dlaczego warto?

Pokrzywa, ze względu na swoje silne działanie wzmacniające, regenerujące, odżywcze i oczyszczające jest idealnym składnikiem diety. Nie zanotowano żadnych skutków ubocznych podczas jej diety i co najważniejsze nie wymaga ona odmawiania sobie przyjemności z jedzenia. Podczas stosowania diety w wyniku przemiany materii wydalane są z naszego organizmu szkodliwe toksyny, które dotychczas zanieczyszczały nasz organizm i powodowały złe samopoczucie. Co więcej, dzięki jej moczopędnemu działaniu, usuwane są również chlorki, mocznik i inne szkodliwe związki.

Często powodem, który nie pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów są problemy trawienne, żołądkowe, czy wątrobowe. Pokrzywa niweluje wszystkie te trudności, a co więcej pomaga także w stanach wyczerpania, przemęczenia i stresu.

Powszechnie wiadomo, iż większość diet osłabia nasz organizm, pozbywamy się wielu pierwiastków odpowiedzialnych za nasze prawidłowe funkcjonowanie. W tym przypadku, nie musimy się o to martwić. Włączenie pokrzywy do przybranego przez nas sposobu odżywiania wzmacnia nas od wewnątrz i co ważne jest dla wszystkich kobiet – działa dobrze na nasze włosy, zatrzymując jednocześnie proces ich wypadania.


Warto pamiętać, że po zakończeniu diety nie należy wyłączać jej całkowicie z naszego życia i zawsze mieć ją w domowej apteczce. Dlaczego? Leczy między innymi zatrucia grzybami, rtęcią, czy krwotoki z nosa. Jako napar używana może być przy obrzękach, świerzbie, wszelkich otarciach, bądź liszajach.  To nadal nie koniec jej zalet! Pomaga także przy silnych bólach reumatycznych oraz menstruacyjnych.


Kiedy powinniśmy rozpcząć dietę i jak ją stosować?

Dietę najlepiej rozpocząć w okresie wiosennych (marzec, kwiecień), ponieważ wtedy pojawiają się młode pokrzywy.

Kuracja trwa dwa tygodnie i w tym czasie codziennie powinniśmy zjeść trzy łyżki świeżych pędów, bądź liści pokrzywy. Nie każdy jednak toleruje smak rośliny, dlatego idealnym rozwiązaniem jest połączenie jej z olejem, utartą marchewką, jabłkiem, kiszoną kapustą, czy innymi ziołami. Smak wówczas będzie lepszy, a działanie nadal pozostanie takie same.

Ponadto, należy dwa razy dziennie przed obiadem i snem pić 30 ml soku ze świeżej pokrzywy. Przygotowanie napoju nie jest czasochłonne. Zerwane pędy ziela wystarczy obmyć, pokroić i wycisnąć w sokowirówce . Sok może być przechowywany w lodówce nawet 3 dni, także bez problemu możemy przyrządzić go trochę więcej.

Dla lepszych efektów kuracji zalecane jest zastąpienie cukru miodem pokrzywowym. Nie musimy wybierać się po niego do sklepu ze zdrową żywnością, w krótkim czasie możemy zrobić go sami . Do ½ litra podgrzanego miodu dodajemy cztery łyżki  suszonych liści pokrzywy i orzecha włoskiego i gotowe!

Dzięki jej szerokiemu zastosowaniu, pokrzywa od zarania dziejów posiada grono licznych zwolenników w szczególności u osób, które nie mają zaufania do medycyny konwencjonalnej jak również do „skutecznych” tabletek na odchudzanie.  Należy pamiętać, że stosując tę dietę nie tylko zyskujemy możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim oczyszczamy i wzmacniamy nasz organizm.

Autor:

Sara Guzik

Komentarze do: Dieta pokrzywowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz