Szukaj

Pierwsza pomoc przy odchudzaniu

Szukasz skutecznej, sprawdzonej i szybkiej metody na odchudzanie? Niestety metoda - cud nie istnieje. Jeśli chcesz, aby Twoja waga spadła na dobre musisz uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość. Pamiętaj - nigdy nie możesz spocząć na laurach.

Pierwsza pomoc przy odchudzaniu

Już zawsze po utracie wagi będziesz musiała dbać o swoją nową sylwetkę, aby nie stracić tego, co wypracowałaś w pocie czoła. W pocie, bo bez ruchu przy odchudzaniu ani rusz!

Na początek informacja dla pań, które marzą o pozbyciu się min. 5 kg. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Specjaliści potraktują Twój problem indywidualnie i zalecą odpowiednią do organizmu dietę.

Jadłospis

Odpowiednia dieta to taka, która dostarczy Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale będzie zawierała mało kalorii. Trzeba zacząć od zminimalizowania tłuszczy i cukrów prostych w posiłkach i jedzenia w zamian warzyw i owoców. Błonnik, którego źródłem są przede wszystkim nasiona roślin strączkowych, ułatwia wypróżnianie i zapewnia poczucie sytości. Jego obecność w diecie to niezwykle ważny element odchudzania.

Musisz pamiętać, że witaminy i mikroelementy to nie wszystko. Codziennie należy dostarczyć organizmowi ok. 13 g aminokwasów egzogennych (ok. 0,8 g białka na kilogram wagi ciała) i 20 g tłuszczów roślinnych, zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe. Stwórz jadłospis, w którym zachowasz trochę przyjemności z jedzenia i nie dopuszczaj do silnego głodu. Kontroluj swoje posiłki. Planuj je z 2 lub 3- dniowym wyprzedzeniem.


Postaw sobie cel!

Jasno określ, ile kilogramów chcesz zrzucić i realnie pomyśl nad wyznaczaniem terminu osiągnięcia wymarzonej wagi. Trzydniowe diety- cud to bajka. Musisz dać sobie czas. Najprawdopodobniej Twój dotychczasowy sposób odżywiania i spędzania wolnego czasu, który doprowadził Cię do nadwagi, towarzyszy Ci już od miesięcy czy lat. Jak więc organizm może przestawić się i zregenerować podczas kilku dni? Nastaw się pozytywnie. Od 0,5 do 1 kg   straconej wagi ciała na tydzień to zdrowe, prawidłowe tempo odchudzania. Nie tracisz wtedy mięśni, tylko tkankę tłuszczową. I o to właśnie chodzi!

Bez ruchu ani rusz!


Na pewno jest czynność, którą lubisz wykonywać. Może być to spacerowanie, wyjście na zakupy, jazda na rowerze czy odkurzanie. Każdą z tych codziennych aktywności możesz uczynić świetnym treningiem, który pozwoli Ci stracić z czasem kilka zbędnych kilogramów. Skup się na tym, co sprawia Ci przyjemność i poświęć na to 30 minut dziennie. Łącz przyjemne z pożytecznym.

Teraz wszystko w Twoich rękach. Pamiętaj, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to nie tylko sposób na  osiągnięcie wymarzonej figury. Bez nich nie można mówić o zdrowym trybie życia. Czasem wystarczy zmienić myślenie. Jeśli kojarzysz dietę i ruch z katorgą, która jednak może doprowadzić do upragnionej sylwetki, spróbuj pomyśleć, że od dziś po prostu zaczynasz zdrowo żyć!

Autor:

Kazimiera Magda

Komentarze do: Pierwsza pomoc przy odchudzaniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz