Szukaj

Dieta 3D chilli

Popularna ostatnio na blogach i wideoblogach dieta 3D chili robi powoli prawdziwą furorę. Na czym polega i czy faktycznie przynosi tak dobre efekty jak są jej przypisywane?

Dieta 3D chilli

Zasady diety 3D chili

Dieta opiera się na przyprawach, które prawie każdy posiada w kuchennej szufladzie. Nie oznacza to jednak, że wystarczy tylko doprawić posiłek tą, którą ma się aktualnie pod ręką. Wymagane jest odpowiednie łączenie przypraw tak, aby wykorzystać przypisane im cechy. W związku z tym dzieli się je na trzy grupy: czerwoną, żółtą i zieloną. Grupa czerwona czyli chili, papryka słodka przyśpiesza przemianę materii. Żółta, w której skład wchodzi cynamon, imbir, kardamon stymuluje żołądek oraz poprawia pracę przewodu pokarmowego. Zielona, w tym bazylia, oregano, mięta, które stymulują trawienie i wspomagają jelita. Dodawanie ich w odpowiednich proporcjach do przygotowywanych potraw uaktywnia ich odchudzające właściwości wspomagając utratę kalorii już w trakcie jedzenia.

Jak działa dieta 3D chili?

Dieta trwa cztery tygodnie i należy w tym czasie przestrzegać specjalnie przygotowanego jadłospisu. Można go zamówić przez Internet w formie PDF, książki albo kalendarza zawierającego potrawy na 28 dni. Głównym jej założeniem jest taki sposób doprawiania posiłków, aby każda ze specyficznych cech przypraw została wykorzystana przez organizm. Dlatego nie jest to zwykłe doprawianie jedzenia ani dodawanie jednej przyprawy, którą najbardziej lubimy. Takie postępowanie uodporniłoby organizm na jej działanie.

Przygotowane menu ułatwia trzymanie się diety, ponieważ nie raz samodzielne wymyślanie dań doprowadza do zrezygnowania z diety. Dodatkowo pięć posiłków przewidzianych w jadłospisie nie pozwala odczuwać wzmożonego głodu. Znajdujemy w nich to co albo i tak jadamy codziennie, albo co znane jest z wielu innych diet: otręby pszenne, owoce, warzywa, kurczaka, ryż, ciemne pieczywo, ryby. Nawet jeśli ktoś jest bardzo wymagający w sprawie składników, powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Możliwa jest również wymiana produktów. Jeżeli nie lubimy ryby nie ma przeciwwskazań by zastąpić ją kurczakiem i na odwrót.

Co więcej i co zapewne ucieszy miłośników słodyczy nie ma przeciwwskazań, aby w trakcie diety całkowicie odstawić słodkości. Kostka czekolady, ciastko czy kubek gorącej czekolady nie są w żaden sposób zabronione, choć odstawienie tuczących fast foodów jest konieczne. Jest to jednak zalecenie dotyczące każdej diety, jeżeli faktycznie chce się osiągnąć wymarzone efekty. Aby były lepsze i łatwiej osiągalne, pamiętać trzeba również o odpowiednim śnie oraz jedzeniu śniadań. Wiele osób odrzuca poranny posiłek albo z pośpiechu, albo uznając że w trakcie diety nie jest on potrzebny i bez niego utrata kilogramów będzie szybsza. Jest to błąd ze względu na to, że organizm o poranku potrzebuje zastrzyku energii. Jeśli ominiemy tę część jadłospisu późniejszy głód może spowodować zjedzenie większych porcji niż zalecane w przepisach albo podjadanie pomiędzy niwecząc odchudzanie.

Skuteczność diety 3D chili

Nie należy oczekiwać, że każda dieta reklamowana jako dziesięć kilogramów mniej w jeden miesiąc podziała tak samo na każdego. Niektórym uda się osiągnąć taki wynik, inni zrzucą sześć lub osiem kilogramów. Dieta 3D na pewno ma swoje zalety zwłaszcza przez swoją prostotę oraz możliwość wyrobienia sobie zdrowych nawyków żywieniowych oraz nabycie umiejętność łączenia przypraw. Gotowy jadłospis i niewyszukane produkty niezbędne do przygotowania dań dodatkowo nie plasują jej na liście bardzo drogich sposobów na chudnięcie. Ilość posiłków nie pozwala chodzić głodnym, choć istotnie zdarzają się opinie, że porcje są za małe. Zdaje się jedna, że osoby którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów powinny liczyć się z tym, że porcje będą mniejsze niż w trakcie normalnego odżywiania.

Reklamowana jest jako dieta co do której stosowania nie ma szerszych przeciwwskazań, lecz nie jest to do końca prawda.

Ze względu na obecność dużych ilości przypraw ostrych nie jest polecana zarówno kobietom w ciąży, jak i osobom które cierpią na choroby przewodu pokarmowego. Mogłoby dojść do podrażnienia jelit lub innych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Warto także po rozpoczęciu diety obserwować swoją skórę. Co prawda zdania co do szkodliwości ostrych przypraw na skórę są wśród lekarzy podzielone, ale każda może zareagować inaczej. Jeśli po kilku dniach od stosowania zaobserwujemy zwiększoną ilość wyprysków lepiej zrezygnować z tego rodzaju diety i poszukać mniej podrażniającą.

Na pewno dieta 3D chili jest dla osób, które chcą spróbować i posmakować czegoś nowego bez pogrążania się w nie przynoszących efektów głodówkach, oraz dla osób które potrzebują konkretnego rozpisanego planu, którego mogą się trzymać. Potem niezbędna jest już tylko silna wola i obserwowanie sunącej w dół strzałki na wadze.

Autor:

Karolina Skrzek

Komentarze do: Dieta 3D chilli

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz