Szukaj

Młodzi homoseksualiści: koniec terapii konwersyjnej w Kalifornii

Podziel się
Komentarze0

Bardzo kontrowersyjna terapia zmierzająca do próby zmiany orientacji homoseksualistów w wieku poniżej 18 roku życia będzie zakazana w Kalifornii od 1 stycznia 2013 r. Jest to pierwszy stan,który przyjął takie rozporządzenie w Stanach Zjednoczonych.Uderzanie rakietką w poduszkę, by odżegnać homoseksualność, słuchanie w kółko nauk improwizującego szamana zachwalającego zalety uprawiania miłości z kobietą... oto większość stosowanych praktyk, mających na celu przekonanie młodych amerykańskich homoseksualistów do zmiany ich orientacji.

Te terapie prowadzone przez działaczy religijnych opierają się na zasadzie: homoseksualizm jest "chorobą", którą można leczyć.

Praktyki te nie mają żadnych medycznych bądź naukowych podstaw i są zdegradowane do działań szarlatanów, zadeklarował na Twitterze gubernator Jerry Brown.


Za pośrednictwem wspomnianego przepisu prawnego ustawodawcy potępiają psychiczne znęcania się nad nieletnimi, gdyż podobne praktyki mogą prowadzić do depresji, a nawet do samobójstwa.

Ze swej strony, aktywiści - obrońcy praw gejów wyrażają zadowolenie.

Trevor Projekt, francuska grupa, która zapewnia wsparcie i zapobiega samobójstwom we wspólnocie LGBT (Lesbiennes, gays, bisexuels et transexuels), pogratulowała amerykańskiemu gubernatorowi na Twitterze, ciesząc się z podpisania zarządzenia o ochronie młodzieży LGBT przed przemocą psychiczną.

Prowadzona przez stowarzyszenia kampania "Prawa człowieka" skłoniła działaczy do wysłania do gubernatora petycji z liczbą 50.000 podpisów, by przekonać go o znaczeniu takiej ustawy. Dziś, mamy nadzieję, inne państwa również wezmą przykład z Kalifornii.

Komentarze do: Młodzi homoseksualiści: koniec terapii konwersyjnej w Kalifornii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz