Szukaj

Młody jęczmień - właściwości

Młody jęczmień często określany jest mianem bomby witaminowej. Bez wątpienia jest to roślina o cudownych właściwości. Osoby stosujące preparaty na bazie młodego jęczmienia zachwalają jego działanie. Jakie zatem są właściwości tej rośliny i kiedy warto po nią sięgnąć?

Młody jęczmień - właściwości

Młody jęczmień wspomaga pracę organizmu i przeciwdziała powstawianiu wielu schorzeń. Stosuje się go m.in. w profilaktyce raka, cukrzycy oraz chorób układu krążenia. Młody jęczmień wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale też na urodę. Pomaga zachować młody i zdrowy wygląd oraz szczupłą sylwetkę.

Składniki odżywcze zawarte w młodym jęczmieniu

Młody jęczmień to źródło wielu witamin i soli mineralnych, które mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Roślina ta korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie dzięki dużej zawartości witaminy C, K i E oraz witamin z grupy B. Ponadto jest bogatym źródłem minerałów takich jak: żelazo, miedź, cynk, magnez, potas, wapń, fosfor, krzem, sód i bor. Warto również wspomnieć o właściwościach antyoksydacyjnych młodego jęczmienia oraz o tym, że w jego składzie można znaleźć również kwas foliowy i beta-karoten.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na bazie zielonego jęczmienia. Występuje on w formie tabletek, soków lub proszku przeznaczonego do rozpuszczania w wodzie. Wszystkie te produkty pozyskuje się z kilkudniowych źdźbeł tego zboża Według ekspertów jęczmień około siedem dni po wykiełkowaniu posiada największą zawartość minerałów i witamin.

Właściwości lecznicze i prozdrowotne młodego jęczmienia

Młody jęczmień w leczeniu chorób

Lecznicze właściwości młodego jęczmienia sprawiają, że jest on pomocny w przypadku wielu poważnych chorób. To roślina, która ma właściwości antyoksydacyjne - przeciwdziała tworzeniu się komórek rakowych. Z tego powodu zaleca się spożywanie młodego jęczmienia w profilaktyce chorób nowotworowych. Zielony jęczmień nie tylko wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami, ale także znacznie poprawia działanie systemu obronnego. Dzięki temu ciało samo zaczyna zwalczać uszkodzone komórki, które mogłyby w przyszłości stać się przyczyną rozwoju raka.

Kolejną z właściwości młodego jęczmienia jest przeciwdziałanie zlepianiu się płytek krwi, które może prowadzić do różnego rodzaju problemów związanych z układem krążenia. Młody jęczmień wzmacnia i uelastycznia naczynia krwionośne, zapobiega tworzeniu się zakrzepów. Bez wątpienia sprawdzi się więc w profilaktyce miażdżycy i choroby wieńcowej serca.

Przyjmowanie preparatów na bazie młodego jęczmienia może przynieść wiele korzyści również osobom chorym na cukrzycę. Jedną z właściwości tej rośliny jest wspomagania procesu przenikania cukrów przez ściany jelita. Młody jęczmień pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie i sprzyja unormowaniu się poziomu cukru we krwi.

Młody jęczmień przeciwdziała anemii

Znaczna część spośród osób, które borykały się z problemem niedokrwistości może potwierdzić, że jest to uciążliwa i trudna do zwalczenia przypadłość. W wielu przypadkach uzupełnienie niedoborów żelaza trwa bardzo długo, a w tym czasie anemia odbiera nam siły i chęci do działania. Warto zatem zastanowić się nad zastosowaniem środka na bazie młodego jęczmeinia, który pobudzi produkcję czerwonych krwinek. Zawarte w tej zielonej roślinie żelazo, w przeciwieństwie do wielu preparatów aptecznych, charakteryzuje się łatwą wchłanialnością.

Właściwości młodego jęczmienia wpływające na urodę

Młody jęczmień na piękną i zdrową skórę

Młody jęczmień posiada szereg właściwości, które pomagają przeciwdziałać problemom skórnym. Zdarza się, że nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych wywiera niekorzystny wpływ na cerę. Obciążenie i spowolnienie pracy żołądka, wątroby, jelit lub nerek częstokroć uwidacznia się na naszej twarzy m.in. w postaci wyprysków i obrzęków. Przyjmowanie młodego jęczmienia pod dowolną postacią usprawnia pracę narządów odpowiedzialnych za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Ponadto stosowanie preparatów na bazie młodego jęczmienia pomaga zachować piękny i zdrowy wygląd przez długie lata. Jest to roślina, która doskonale radzi sobie z likwidowaniem wolnych rodników, dzięki czemu posiada właściwości przeciwstarzeniowe.

Młody jęczmień na odchudzanie

Młody jęczmień to źródło witamin z grupy B, błonnika i potasu. Dzięki temu jest on naszym sprzymierzeńcem w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów. Składniki zawarte w zielonych źdźbłach jęczmienia przyspieszają spalanie węglowodanów oraz tłuszczu. Ponadto wspomagają pracę układu pokarmowego. Dzięki temu młody jęczmień można być używany jako naturalny suplement diety podczas odchudzania oraz jako środek zwalczający zaparcia.

Autor: Alicja Gajdowska

Komentarze do: Młody jęczmień - właściwości (9)

lukas_g
lukas_g 08-07-2016 08:34

Młody jęczmień - proszek

3

moja zona bierze młody jęczmień w formie proszku. Dodaje go do smoothies.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Biczek
Biczek 24-05-2016 14:01

Młody jęczmień - w jakiej postaci go spożywać?

6

Bardzo ładnie opisane właściwości. Warto przed zakupem jęczmienia zastanowić się nad jego formą. Susz z trawy czy sproszkowany sok? Niby to samo ale jednak różnice są.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze