Szukaj

Licówki – rozwiązanie nie tylko estetyczne!

Podziel się
Komentarze0

Niewielki półprzeźroczysty płatek porcelany, a efekt oszałamiający! Licówki, bo o nich mowa, są najbardziej popularną metodą poprawy estetyki zębów naturalnych. Pozwalają wyrównać zęby, pozbyć się szpar między nimi oraz uzyskać lśniący uśmiech! Nic więc dziwnego, że licówki są modne, i to nie tylko wśród celebrytów!

Licówki – rozwiązanie nie tylko estetyczne!

Idealnie równe i białe zęby dodają uroku osobistego, ale i pewności siebie! Takim naturalnym uśmiechem może jednak pochwalić się niewiele osób. Uśmiechające się z pierwszych stron gazet gwiazdy chętnie korzystają z dobrodziejstw stomatologii estetycznej i decydują się na korektę uśmiechu za pomocą implantów, koron i licówek. Ale coraz częściej z rozwiązań tych korzystają nie tylko celebryci – bo dziś piękny uśmiech jest przepustką do kariery, nie tylko w show-biznesie.

Jak przekonuje dr Aleksander Bielecki, licówki to rozwiązanie estetyczne, ale również protetyczne i ortodontyczne. - To idealna metoda korekty lub odbudowy kształtu zębów, gdyż nie ingerujemy w tkanki twarde, jak to się dzieje w przypadku odbudowy zębów za pomocą koron protetycznych. To także metoda pozbycia się problemów z dykcją, które pojawiają się na przykład z powodu diastem (przerw między zębami – przyp. red.). Wreszcie, licówki to sposób uzyskania efektu śnieżnobiałego uśmiechu w sytuacji, gdy dostępne metody wybielania zębów nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – wymienia protetyk i implantolog z gabinetu Dentica Bieleccy.

Licówka od lica

Licówka to bardzo cienka (od 0,5 do 0,8 mm), ale bardzo wytrzymała warstwa materiału, cementowana na przednią powierzchnię zębów. Najczęściej stosowane są licówki wykonane z porcelany, gdyż najwierniej odzwierciedlają optycznie naturalne zęby. - Przygotowywane są indywidualnie dla pacjenta, uwzględniają m.in. naturalny zgryz i kolor zębów. Gwarantują więc najlepsze i najbardziej trwałe efekty estetyczne – wyjaśnia dr Bielecki.


Sam zabieg założenia licówek jest bezbolesny i nieskomplikowany. Najczęściej wystarczą dwie wizyty w gabinecie specjalisty, trwające nie dłużej jak pół godziny. Najpierw dentysta szlifuje przednie powierzchnie zębów, aby usunąć niewielką warstwę – odpowiadającą grubości przyszłej licówki. Następnie pobierany jest wycisk, który posłuży protetykowi do wykonania licówki. Podczas kolejnej wizyty dentysta wykleja licówki na przygotowane wcześniej powierzchnie zębów. Do czasu założenia właściwych licówek, pacjent zaopatrywany jest w tzw. licówki przejściowe.


Trwały efekt

Ale uwaga – zanim zdecydujemy się na licówki, musimy wyleczyć nasze zęby naturalne! - Z pewnością licówki nie są sposobem na poprawę estetyki zębów mocno dotkniętych próchnicą czy mocno przebarwionych – przestrzega dr Aleksander Bielecki. - Przeciwwskazaniem są również parafunkcje zgryzowe, takie jak bruksizm czy zaciskanie zębów. Nie polecałbym także licówek dla pacjentów nie dbających o właściwą higienę jamy ustnej – dodaje specjalista z Dentica Bieleccy.

Cena wykonania i założenia pojedynczej licówki porcelanowej wynosi od 800 zł. Warto jednak wiedzieć, że licówki zapewniają trwały efekt estetyczny. Nie ulegają przebarwieniom, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia czy ścieranie się. Stwarzają wiele możliwości poprawy wyglądu naturalnego uśmiechu, w niewielkim stopniu ingerując w tkanki twarde zębów – co wyklucza ich podatność na choroby, jak to się dzieje w przypadku koron.


****

Dentica Bieleccy
Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny Dentica Bieleccy z siedzibą w Raciborzu proponuje kompleksową opiekę stomatologiczną, specjalizując się w leczeniu chorób przyzębia, implantologii i protetyce. Komfort i bezpieczeństwo leczenia zapewnia doświadczony zespół medyczny, sprzęt i materiały najwyższej jakości szwajcarskich firm oraz przyjazna atmosfera. Dentica Bieleccy jest autoryzowanym gabinetem producenta implantów Thommen Medical oraz systemu wybielania zębów Beyond.

Szczegóły na internetowej stronie: www.implanty-bieleccy.pl, porady stomatologiczne również na www.facebook.com/denticabieleccy.

Komentarze do: Licówki – rozwiązanie nie tylko estetyczne!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz