Szukaj

Lepsze wyniki w szpitalach zajmujących się dużą ilością pacjentów chorych na sepsę

Podziel się
Komentarze0

Ostatnie badania prowadzone przez Boston University School of Medicine (BUSM) pokazuje, że "praktyka czyni mistrzem", jeśli chodzi o dbanie o pacjentów z ciężką sepsą. Badanie wykazało, że u pacjentów przyjętych do akademickich centrów medycznych, które dbają o większą liczbę pacjentów z ciężką sepsą, mają znacznie niższe wskaźniki śmiertelności niż ośrodki z mniejszą liczbą pacjentów z sepsą.

 Badanie opublikowane zostało w wydaniu online American Journal of Respiratory i Critical Care Medicine. Badnie prowadził Allan J. Walkey, MD, MSc, asystent profesora medycyny, BUSM i lekarza, opieki krytycznej płuc, alergii i medycyny, Boston Medical Center.

Analizując dane z szpitali akademickich w całym kraju, badacze rozpatrzyli 56.997 przypadków pacjentów z ciężką sepsą, którzy zostali przyjęci do 124 szpitali akademickich w 2011 roku. Średni czas pobytu pacjentów wynosił 12,5 dni, a średni koszt bezpośredni dla każdego pacjenta wynosił 26,304 dolarów.

Dane wskazują, że szpitale opiekujące się większą ilością pacjentów z sepsą miały siedem procent niższą śmiertelność niż szpitale, w których pacjentów z sepsą było mniej. Pierwsze z wymienionych ośrodków medycznych miały 22 procent śmiertelności, podczas gdy drugie miały 29 procent śmiertelności.

- Ze względu na brak nowych leków w leczeniu ciężkiej sepsy, lekarze muszą szukać innych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i pozytywne wyniki w leczeniu. - powiedział Walkey. - Nasze wyniki badań pokazują, że szpitale z większym doświadczeniem opieki dla pacjentów z ciężką sepsą są w stanie osiągnąć lepsze wyniki, niż szpitale z mniejszym doświadczeniem z sepsą, prawdopodobnie z powodu lepszych sposobów opieki nad pacjentami z sepsą."

Agnieszka Witek

Komentarze do: Lepsze wyniki w szpitalach zajmujących się dużą ilością pacjentów chorych na sepsę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz