Szukaj

Kraków: Przebadają przyszłe mamy

Podziel się
Komentarze0

Czy w ciąży można leczyć zęby? Jakie zabiegi są dozwolone? Jak dbać o zęby niemowlaka? W Krakowie rusza akcja edukacyjna „Mamo, uśmiechnij się!”, której celem jest wzrost świadomości higieny i zdrowia jamy ustnej wśród kobiet w ciąży.


W ramach akcji ciężarne, a także świeżo upieczone mamy będą mogły odbyć bezpłatne konsultacje stomatologiczne oraz wziąć udział w specjalnym spotkaniu poradnikowym z pedodontą, czyli dentystą zajmującym się leczeniem stomatologicznym dzieci. Organizatorem projektu jest krakowskie Centrum Stomatologii LUXDENTICA w Krakowie.

Będąc w ciąży Polki dbają o dietę, regularnie chodzą do ginekologa, ćwiczą jogę i chodzą do szkół rodzenia, ale zapominają o zdrowiu jamy ustnej. Tymczasem problemy z zębami mogą mieć wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka. I wcale nieprawdą jest, że będąc w ciąży powinniśmy unikać dentysty – mówi lek. stom. Dariusz Wilisowski.

Nie bój się dentysty, także w ciąży


W Krakowie rusza akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do kobiet w ciąży, młodych mam oraz kobiet planujących dzieci, w jej ramach będą mogły one wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach stomatologicznych oraz zasięgnąć porady stomatologa. Akcja skierowana jest także do dzieci. Mamy będą mogły wspólnie z maluchami wziąć udział w bezpłatnych wizytach adaptacyjnych i przeglądach stomatologicznych. A wszystko po to, żeby obalić stereotypy, jakie przez lata narosły wokół leczenia stomatologicznego ciężarnych.

- Kobiety biorące udział w akcji będą mogły dowiedzieć się jak dbać i leczyć żeby w okresie ciąży, jak rozplanować leczenie w tym czasie, jak przygotować się do ciąży także od strony zdrowia jamy ustnej. Mamy z dziećmi z kolei będą mogły dowiedzieć się jak dbać o zęby niemowlaka, jakie preparaty stosować, kiedy udać się na pierwszą wizytę do dentysty. Nieco starsze dzieci z kolei będą mogły wziąć udział w wizycie adaptacyjnej i warsztatach ze szczotkowania ząbków – mówi lek. stom. Dariusz Wilisowski z Centrum Stomatologii LUXDENTICA.


Dowiedz się, co ci wolno

Z porad w ramach akcji „Mamo, uśmiechnij się! od maja skorzystało już kilkadziesiąt kobiet. W wizytach adaptacyjnych, podczas, których maluchy poznają gabinet, dentystę, bawią się i uczą udział wzięło ponad 100 dzieci z całego Krakowa. – Wiele kobiet przychodzi do dentysty z obawami. Jest przekonana, że nie można leczyć zębów w ciąży. Tymczasem,  jeśli planuje się dziecko trzeba najpierw wyleczyć zęby. W drugim trymestrze można bez obaw wykonywać nawet tak skomplikowane zabiegi, jak usunięcie zęba. W żadnym wypadku nie trzeba rezygnować z leczenia ortodontycznego. Można leczyć próchnicę, nawet trzeba, pod warunkiem, że dentysta użyje innych plomb niż amalgamatowe. Koniecznie dentystę odwiedzić należy, gdy pojawiają się krwawienia z dziąseł. Ten problem dotyka 10 proc. kobiet, jednak nieleczony może spowodować infekcję i wpłynąć na cały przebieg ciąży. Niestety, większość kobiet w obawie o zdrowie dziecka woli przeczekać 9 miesięcy z bolącym zębem i wyrwać go dopiero po narodzinach dziecka - mówi dr Wilisowski.


Pierwsze spotkanie odbędzie się już 15 września 2012 (sobota) od godz. 10 w LUXDENTICE. Udział w konsultacjach, spotkaniach poradnikowych i wizytach adaptacyjnych jest bezpłatny. Wizytę jednak trzeba wcześniej potwierdzić, dzwoniąc do recepcji gabinetu.

Więcej informacji na stronie gabinetu: www.luxdentica.pl


****
NZOZ Centrum Stomatologii Luxdentica to jedna z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Krakowie. Bogate praktyczne doświadczenie i szeroka, ciągle pogłębiana wiedza pracujących w klinice specjalistów sprawia, że  Luxdentica to synonim kompleksowego bezbolesnego i przyjaznego leczenia zębów. Dzięki korzystaniu z zaawansowanego sprzętu medyczno-diagnostycznego i najnowszych technologii, klinika świadczy usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie. Specjaliści Luxdentica zajmują się m.in. leczeniem implantologicznym, chirurgią stomatologiczną, protetyką, stomatologią estetyczną oraz ortodoncją. Pacjenci gabinetu znieczulani są bezboleśnie, przy użyciu nowoczesnych systemów komputerowych The Wand. Luxdentica specjalizuje się także w leczeniu dzieci. Z myślą o nich organizuje regularne, bezpłatne wizyty adaptacyjne dla najmłodszych i ich rodziców. Centrum prowadzi obecnie 2 kampanie edukacyjne „Wychowanie w uśmiechu” – akcja adresowana dla dzieci i „Nie palimy! Uśmiechamy się” – skierowana do palaczy.

Komentarze do: Kraków: Przebadają przyszłe mamy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz