Szukaj

Kapsułka endoskopowa - przełom w badaniu jelita grubego

Podziel się
Komentarze0

Jeśli twój lekarz ma problemy z ustaleniem nawracających lub uporczywych objawów, jak: bóle brzucha, biegunka, krwawienie, warto, żeby przeprowadził badanie kapsułkowej endoskopii jelita grubego przy użyciu kapsułki PillCam COLON. To zabieg nowoczesny i całkowicie bezpieczny. Kapsułki endoskopowe PillCamTMColon opracowane i wyprodukowane przez Given Imaging umożliwiają bezbolesne i szybkie zdiagnozowanie trudnych przypadków chorób jelita grubego.



Stosowana u pacjentów, u których nie udało się przeprowadzić pełnej kolonoskopii , u pacjentów z przeciwwskazaniem do kolonoskopii lub u tych, którzy nie chcą się jej poddawać.

Badanie kapsułką jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne.

Kapsułka PillCamTMColon została dopuszczona do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej w październiku 2006 roku, w Polsce w marcu 2008 roku.


Kapsułka endoskopowa PillCamTMColon to nowoczesny i prosty system.

Pacjent jest na płynnej diecie w dniu poprzedzającym badanie , a wieczorem przyjmuje środki przeczyszczające.

Badanie przeprowadzane przez lekarza rozpoczyna się od zaprogramowania rejestratora danych, który podczas badania będzie zapisywać zdjęcia jelita grubego. Lekarz przymocowuje na brzuchu pacjenta zestaw czujników w samoprzylepnych kieszonkach i łączy je z umieszczonym na pasku rejestratorem. Kapsułka o wielkości dużej tabletki ma wymiary 11mm x 31mm. Zostaje aktywowana w momencie wyjęcia z opakowania - zaczyna wtedy połyskiwać bladym światłem. Pacjent połyka kapsułkę i rozpoczyna się badanie, które może potrwać do 10 godzin. W czasie badania można wykonywać normalne codzienne czynności.


Miniaturowa kamera umieszczona wewnątrz kapsułki wykonuje 4 zdjęcia na sekundę.

Kapsułka przesuwa się w przewodzie pokarmowym, a po kilkunastu godzinach jest wydalana z organizmu.

Po zakończeniu badania pacjent oddaje lekarzowi rejestrator danych, a nagrane informacje przenoszone są do komputera. Lekarz ma możliwość obejrzenia pojedynczych zdjęć i filmu video.

Dzięki temu badaniu możliwe jest przeprowadzenie przesiewowych badań w kierunku raka jelita grubego na niespotykaną dotychczas skalę. Badanie za pomocą kapsułki jest dokładniejsze. Pozwala wykryć nawet niewielkie polipy w jelicie i ocenić, czy mogą one być początkiem nowotworu.


Dystrybutorem kapsułek PillCam TM jest firma Hammer-Med Łódź ul. Kopcińskiego 73/75 tel 042 639 10 10 www.hammer.pl

Hammer-Med jest dystrybutorem najnowocześniejszych wyrobów medycznych firm: COOK®, ALLERGAN, Vascutek Termo, Given® Imaging. Firma została założona w 2001 roku i ma swoją siedzibę w Łodzi.

Informacja o produktach: www.hammer.pl.

WARSZAWA- prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA,
ul. Wołoska 137, tel.: 22 / 508 12 40;
e-mail: gastroenterologia@cskmswia.pl

BYTOM - prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń
Szpital Specjalistyczny Nr2
Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej,
ul. Batorego 15, tel; 32/ 786 14 00

Komentarze do: Kapsułka endoskopowa - przełom w badaniu jelita grubego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz