Szukaj

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Podziel się
Komentarze0

Nie jest łatwo, zmusić swój organizm do dodatkowego wysiłku fizycznego, mimo powszechnie znanych zalet wynikających z uprawiania sporów. Zmęczenie lub zwyczajne lenistwo sprawiają, że nawet nie próbujemy podjąć wyzwania. Jak jednak pokonać własną psychikę i zabrać się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Po pierwsze wypisz na kartce wszelkie wymówki jakie wymyślasz i spróbuj przekonać samego siebie, że są nieprawdziwe. Poniżej obalamy te najpopularniejsze!

Nie mam czasu...

Zapamiętaj! Czas znajdzie się zawsze. Podstawą w tym wypadku jest dobra organizacja. Nawet jeśli w ciągu dnia masz na głowie pracę – możesz wstać np. godzinę wcześniej i pójść pobiegać. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zaangażować w sport całą rodzinę. Możecie wspólnie  np. wybrać się na tenis, pograć w piłkę czy też pójść na spacer.

Nie stać mnie na wykupienie zajęć...

Istnieje wiele dostępnych, opracowanych przez specjalistów zestawów ćwiczeń. Wystarczy troszkę poszperać w Internecie. Ich różnorodność zapewni ci odpowiednie ćwiczenia na każdą partię ciała.

Wcale nie muszę chudnąć...


Żadna z osób podejmujących się ćwiczeń, nie powinna kierować się maksymą „muszę schudnąć”. Utrata tkanki tłuszczowej jest tylko dodatkową korzyścią wynikającą z uprawiania sportów. Nawet jeżeli twoja waga mieści się w kategorii: prawidłowa i tak powinnieneś być aktywnym fizycznie. Głównie dlatego, że sport dobrze stymuluje krążenie oraz obniża ciśnienie krwi, a także wydłuża życie i... odmładza! Takie są wyniki badań.


Nie chce mi się...


To prawdopodobnie pierwsze co przychodzi na myśl. Może zamiast tego wyobraź sobie: siebie ćwiczącą z uśmiechem na ustach, a później satysfakcję z wykonanego wysiłku. Od razu zapragniesz coś zrobić!

Etap drugi – co teraz?

Z wizualizuj sobie siebie szczęśliwego, radosnego o absolutnie idealnej sylwetce. To wszystko będzie prawdą!
Znajdź sobie także partnera do ćwiczeń. To zapewni ci rozrywkę oraz pomoże w utrzymaniu motywacji.
Wypisz na kartce wszystkie znane ci zalety uprawiania sporów, a każdego ranka i tuż przed zaśnięciem czytaj swoje zapiski.

Ustal ile czasu dziennie chciałbyś poświęcać na sport. Jeżeli zamierzasz ćwiczyć poniżej 30min pomnóż ten czas przez 4.

Jak zabrać się do ćwiczeń?

1. Upewnij się, że wybrałeś tylko te ćwiczenia, które lubisz.

2. Zacznij powoli od np. 15 minut ćwiczeń, a gdy odczujesz zmęczenie, zrób 10 sekundową przerwę. Stopniowo wydłużaj czas sesji o 10 minut dążąc do wybranego uprzednio czasu dziennej aktywności.

3. W momencie w którym stwierdzisz, że to co robiłeś dotychczas już cie nie zaspokaja, zacznij urozmaicać ćwiczenia lub dołącz jeszcze inną dyscyplinę sportu.

Zmotywować się do ćwiczeń jest o wiele łatwiej niż przypuszczasz. Pamiętaj! To co zrobisz zależy wyłącznie od ciebie. Z pewnością odczujesz satysfakcję, jeżeli uda ci się już zmobilizować do wysiłku.Komentarze do: Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz