Szukaj

Implanty stomatologiczne - prawdy i mity

Podziel się
Komentarze0
3/5
Prawdy i mity

Prawdy i mity

Implanty są ryzykownym rozwiązaniem - MIT
Badania naukowe przeprowadzone na setkach tysięcy pacjentów na całym świecie, poparte wieloletnim okresem obserwacji, dowodzą, że implanty zębowe są biologicznie bezpieczne. Statystyki pokazują, że w 98,9% przypadków, wszczepienie implantów zębowych kończy się sukcesem. Ponadto cechuje je długofalowy efekt estetyczny.
Implanty należy wszczepiać jak najszybciej - PRAWDA
Po utracie zęba, nie należy zbyt długo rozważać jego odtworzenia. Czas działa na naszą niekorzyść. Pogarsza się estetyka twarzy, zapada się profil i następuje zaburzenie funkcji zgryzowych. Przy braku zęba (lub zębów), dochodzi do przeciążenia pozostałych grup zębowych, co po czasie skutkuje ich bólem, rozchwianiem, a także przechylaniem w kierunku nieodtworzonej przestrzeni. W okresie kilku lat prowadzi to do utraty kolejnych - pierwotnie zdrowych zębów.
Jeden implant = jeden ząb - MIT
Technologia pozwala nam być często lepszym od natury- na jednym implancie możemy odtworzyć więcej niż jeden ząb!!! Implanty to biologicznie przyjazne wszczepy. Na kilku możliwe jest wsparcie nawet grupy zębów w postaci rozległego mostu porcelanowego. Implanty mogą też ostatecznie pełnić funkcje stabilizującą dla wyjmowanych protez zębowych.

Komentarze do: Implanty stomatologiczne - prawdy i mity

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz