Szukaj

Hemoroidy – choroba, na którą jesteśmy skazani?

Podziel się
Komentarze0

Hemoroidy to problem zdrowotny, który dotyka co czwartą osobę po trzydziestce i co drugą po pięćdziesiątce. Schorzenie należy do grupy chorób, których się wstydzimy, stąd też wciąż do specjalistów trafia mniej niż połowa cierpiących! Wiele chorób ma podobny przebieg, dlatego nie zwlekajmy z wizytą u lekarza. - Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu, które mogą występować wewnątrz, jak i na zewnątrz odbytu, tuż pod skórą. Występują dużo częściej u osób starszych. Sploty żylne, które są kształtowane przez całe życie ulegają powiększeniu, poszerzeniu i te guzki powiększają się. Ludzie cierpią właśnie z tego powodu, z wiekiem wszystko się nasila. Są oczywiście grupy ryzyka, u których ta choroba występuje częściej i wcześniej. Związane jest to głównie z pracą, trybem życia, który powoduje wystąpienie czynników ryzyka. Czynniki ryzyka to oczywiście mało ruchu i nadmierny wysiłek fizyczny oraz wszelkie stany, które przeciążają układ żylny, czyli zaparcia, ciąża, otyłość - mówi chirurg Marek Woźniak z Scanmed Multimedis.

Hemoroidy, a osoby starsze

Wiek, wpływa również na zwiotczenie tkanek, co może często prowadzić do powstawania hemoroidów. Wiekiem granicznym, kiedy trzeba nieco bardziej zacząć obserwować siebie i swój organizm jest 40 rok życia. To właśnie wtedy często rozpoczynają się różne dolegliwości związane z hemoroidami, takie, jak: uczucia swędzenia, pieczenia, parcia na stolec, podkrwawiania. Na powstawanie hemoroidów u osób starszych wpływa zwolniona perystaltyka
– wyjaśnia chirurg Marek Woźniak.


Wizyta u lekarza

- Problem hemoroidów jest krępujący, dlatego wizyta u lekarza może być stresująca, lecz warto zasięgnąć porady specjalisty, żeby szybciej pozbyć się męczącej dolegliwości. Badanie polega na szczegółowym wywiadzie rodzinnym, a następnie oglądaniu bolesnej okolicy, badaniu palpacyjnym – per rectum, wykonaniu anoskopii, czyli wziernikowania na głębokość 8, 10 cm anoskopem i to pozwala stwierdzić, jak zaawansowany jest problem – tłumaczy specjalista Scanmed Multimedis. - Badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Po postawionej diagnozie najpierw leczymy zachowawczo poprzez  stosowanie leków w tabletkach, czopkach, maściach. Jeżeli tego typu leczenie nie przynosi efektu, wtedy wskazane jest leczenie chirurgiczne – mówi chirurg Marek Woźniak.


Hemoron – skuteczne leczenie!

- Hemoron jest innowacyjną metodą leczenia hemoroidów i aparatem o tej samej nazwie, wykorzystywanym podczas zabiegu. Metoda została opracowana w Stanach Zjednoczonych i polega na zastosowaniu jednobiegunowego prądu stałego, o niskim napięciu i wysokiej częstotliwości. Aparat służy do leczenia guzków krwawniczych odbytu. Metoda pozwala na obkurczenie naczyń doprowadzających do guzków krwawniczych, zmniejszając dopływ krwi i przywracając normalną wielkość guzków. Jest to jedna z nielicznych metod leczenia nieinwazyjnego, która swoimi efektami, zarówno bliskimi, jak i odległymi, dorównuje metodom operacyjnym
– tłumaczy specjalista Scanmed Multimedis.

- Metodą tą można leczyć niemal wszystkich pacjentów, oprócz kobiet w ciąży i osób chorych na nowotwory - mówi dr Woźniak. - Aparat najlepiej nadaje się do wczesnych stadiów guzków czyli I i II stopnia. Metoda sprawdza się również w leczeniu poważniejszych zmian chorobowych z tym, że wówczas zabiegów wykonujemy więcej. Hemoron jest alternatywą dla leczenia operacyjnego. Jest to metoda godna polecenia, gdyż nie wymaga znieczulenia Pacjenta i to jest dużą zaletą oraz nie jest obarczona powikłaniami – wyjaśnia chirurg Marek Woźniak.

Komentarze do: Hemoroidy – choroba, na którą jesteśmy skazani?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz