Szukaj

Fantazje seksualne niezależne od płci?

Podziel się
Komentarze5

By zgłębić wiedzę o skrywanych głęboko fantazjach seksualnych, Nieves Moyano Munoz i Juan Carlos Sierra Freire, uczeni z Uniwersytetu w Granadzie, przepytali 2500 hiszpańskich mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 73 lat, pozostających w związku heteroseksualnym przynajmniej przez pół roku.Co zaskakujące, z badań dowiadujemy się, że płeć nie wpływa zbyt istotnie na różnice w seksualnych fantazjach.

Intymne czy romantyczne, z partnerem, czy kochankiem - przyznaje się do nich prawie 100% przedstawicieli obu płci. Natomiast 80% ankietowanych dopuściło się negatywnych, czyli nieprzyjemnych fantazji.

Nie zdziwią się zaś wierzący stereotypom, bowiem z badań wynika, że to mężczyźni o seksie myślą więcej i częściej. Są jednak i inne różnice.

Kobiety częściej fantazjują o miłości przyjemnej, delikatnej i romantycznej - przynajmniej kilka razy w miesiącu. Panowie natomiast lubują się w wyobrażeniach nieco bardziej wyuzdanych - „seks grupowy”, „udział w orgii” czy po prostu „bycie rozwiązłym”.


Przyznają się do takich myśli „kiedyś tam w życiu”, a czasem nawet i raz na rok. 

Zaś najpaskudniejsze fantazje, to te związane z seksualną uległością, poddaństwem. Ku zaskoczeniu to płeć piękna częściej chce „być zmuszana do seksu” - myśli o tym przynajmniej raz w życiu, natomiast u mężczyzn te najczęstsze nieprzyjemne fantazje związane są z seksem homoseksualnym.

Wyniki ukażą się w czasopiśmie Anales de Psicologia. Jest to pierwsza ankieta na ten temat w Hiszpanii.

Natomiast obecnie naukowcy prowadzą badania nad tym, czy przykre, negatywne fantazje wpływają dysfunkcjonalnie na zachowania seksualne. W tym celu szukają dorosłych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu - trzeba tylko anonimowo odpowiedzieć na pytania, na stronie www.encuestasexualidad.ugr.me

Komentarze do: Fantazje seksualne niezależne od płci? (5)

Karola963
Karola963 20-04-2016 13:56

Miłość nicejska

5

Czy ktoś może słyszał o takiej nazwie jak 'miłość nicejska'? Nurtuje mnie bardzo, co to może być. Wydaje mi się, że to nazwa jakiegoś rodzaju seksu. Nicea leży we Francji, ale czy można to powiedzieć, że miłość nicejska ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze