Szukaj

Domowe sposoby na pasożyty

Podziel się
Komentarze3

Pasożyty nie tylko są nieprzyjemne i odpychające, ale mogą być również bardzo niebezpieczne. Ich szansą na przeżycie jest spożywanie substancji odżywczych dostarczanych przez człowieka wraz z jedzeniem, czyniąc spustoszenie i pozostawiając jedynie resztki.

Domowe sposoby na pasożyty

Bardzo często pasożyty przedostają się do przewodu pokarmowego, a czasem można je wykryć w wątrobie, mięśniach, sercu, mózgu, płucach, kościach, a nawet w komórkach.

Statystyki wykazują, że już połowa ludzkości jest zarażona różnego rodzaju pasożytami, gdyż choroba może rozwijać się w ludzkim organizmie latami i nie zostać zdiagnozowana. Może ona dać o sobie znać dopiero wtedy, gdy ilość pasożytów przekroczy normę.

Można wyróżnić ponad 300 gatunków pasożytów, z czego wszystkie mogą znajdować się w organizmie jednego człowieka jednocześnie. Poszczególne gatunki możemy przydzielić do trzech grup: grzybic, bakterii i pierwotniaków oraz robaków obłych i płaskich.

Przyczyny powstawania pasożytów

Ryzyko zakażenia pasożytami jest wysokie w każdym wieku. Już jako przedszkolak dziecko może się zarazić poprzez zwyczajną zabawę – nie raz, nie dwa wkłada przecież zabawki do buzi. Ponadto niebezpieczeństwo stanowi również spożywanie niemytych owoców, warzy i mięsa oraz użądlenia komarów. Nawet poprzez zwykły dotyk miejsc, które wcześniej były dotykane przez innych istnieje możliwość zakażenia.

Co ciekawe, zwierzęta również mają kontakt z pasożytami, dlatego też poprzez kontakt z nimi można zachorować. W dzisiejszym świecie pasożyty są wszędzie – choćby się dbało o higienę z całych sił, nie da się przed nimi uciec.


Objawy choroby pasożytniczej


Przebieg choroby może być bardzo zróżnicowany – czasami nie widać żadnych objaw, dlatego też przez lata pasożyty nie muszą zostać wykryte. Czasami jednak choroba może okazać się bardzo ciężka i skończyć się nawet śmiercią. Zależy to zarówno od ilości pasożytów, ich gatunków, stopnia zainfekowania oraz od stanu zdrowia zarażonego człowieka.


Najczęściej pojawiające się oznaki choroby pasożytniczej to: zmęczenie, zgaga, wzdęcia, zaparcia, mdłości, wymioty, biegunki, zaburzenia snu, obniżenie odporności organizmu, bóle głowy, pogorszenie apetytu, znamiona skórne, bóle stawów i mięśni, uporczywy kaszel, łamanie się paznokci oraz bóle głowy.

Jak walczyć z pasożytami domowymi sposobami?


Naturalne sposoby są nie tylko bezpieczne dla organizmu, ale również odznaczają się wysoką skutecznością. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na walkę z pasożytami:

  • SOK Z KISZONEJ KAPUSTY LUB OGÓRKÓW – niesmaczna kuracja, ale bardzo efektywna przy każdym rodzaju pasożytów. Należy pić pół szklanki soku trzy razy dziennie przez tydzień.
  • SOK Z MARCHWI – należy pić codziennie na czczo pół szklanki soku marchewkowego. Kuracji nie powinno się przerywać przez minimum 7 dni.
  • SUSZONE ŚLIWKI – należy zagotować kilka suszonych śliwek i wypić wywar po uprzednim jednodniowym poście.
  • MLEKO I OLEJ RYCYNOWY – należy wymieszać szklankę ciepłego mleka z dwoma łyżeczkami oleju rycynowego. Jednorazowa kuracja zazwyczaj bywa wystarczająco, jednakże w razie potrzeby należy ją powtórzyć.
  • MAŚLANKA – picie codziennie na czczo szklanki maślanki jest również dobrym sposobem na pozbycie się pasożytów z organizmu.
Bardzo wysoką skutecznością odznaczają się również kuracje składające się z preparatów ziołowych i składników roślinnych, takich jak: olej z pestek dyni, liść szałwii, oman wielki, tymianek pospolity, macierzanka piaskowa, koper włoski, czosnek, babka płesznika oraz len zwyczajny.

Komentarze do: Domowe sposoby na pasożyty (3)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 20-04-2018 08:18

Sprzedam 4 leki na pasozyty tasiemce przywry motylice

2

Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide D... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze