Szukaj

Dlaczego rzucenie palenia powoduje tycie?

Podziel się
Komentarze0

Uważa się generalnie, że przybieranie na wadze, do którego dochodzi wraz z odwykiem od nikotyny, swoje źródło ma w poprawie apetytu i w przekąskach, które byli palacze mają zwyczaj przegryzać, aby stłumić chęć na papierosa.Najnowsze badanie szpitala uniwersyteckiego w Zurychu, wspierane przez Fonds national suisse de la recherche scientifique (FNS) w Szwajcarii, sugeruje inne wyjaśnienie.

Ok. 80% osób rzucających palenie nabiera ciała: kilka dodatkowych kilogramów, średnio 7 - jest  to powszechnie znane zjawisko.

Szwajcarscy badacze utrzymują, że przybieranie na wadze po rzuceniu palenia nie bierze się z większego spożycia kalorii, ale ze zmian w składzie flory jelitowej.


Dr Gerhard Rogler, jeden z autorów badania, mówi: - Przeanalizowaliśmy kał 20 osób. Pięciu palaczy, 5 niepalących i 10 osób na odwyku od tygodnia.

Rezultaty tych pasjonujących analiz? W kale osób palących i niepalących stwierdzono obecność różnych bakterii. Zdaniem uczonych, to rzucenie palenia spowodowało tak wielkie zmiany w składzie flory jelitowej badanych.

Osoby, które rzuciły palenie, przybrały na wadze średnio 2,2kg, nawet jeżeli nic nie zmieniły w swojej diecie, jeżeli chodzi o spożywane produkty i napoje.

Komentarze do: Dlaczego rzucenie palenia powoduje tycie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz