Szukaj

Czy astma jest alergią?

Podziel się
Komentarze0

Astma jest zapaleniem – ostrym lub chronicznym – błony śluzowej oskrzeli. Wywołuje ona nadaktywność oskrzeli, która może zostać sprowokowana w różny sposób. Czasami także przez wirusa. Ale nie tylko. U osoby uczulonej, astmę może wywołać kontakt z czynnikiem sezonowym albo stałym. W tym przypadku, specjaliści mówią w rzeczywistości o astmie alergicznej.Astma alergiczna jest zresztą często związana z nieżytem nosa i spojówek. Aby uniknąć zapalenia i zapobiec kryzysom, istnieją leki modyfikujące przebieg choroby. W każdym przypadku, lekarstwa nie stanowią jedynego źródła ratunku.

Ważne jest w rzeczywistości, żeby chory i wszyscy jego bliscy spróbowali wykryć wszystko, co w ich środowisku może wywołać atak astmy. Dlatego też tak ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, aby tych czynników unikać.


Z pewnością, często bardzo trudno jest uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z cząsteczkami uczulającymi, które znajdują się zawieszone w atmosferze. Czyste i proste usunięcie alergenu (kiedy jest on związany z obecnością zwierzęcia domowego, na przykład), jest jednakże najlepszym rozwiązaniem. Jaką by to nie było udręką dla serca, to jednakże możliwe jest, na przykład, nie posiadanie psa albo kota w domu.

Należy również zmniejszyć ekspozycję na kurz, a więc na roztocza (roztocza są bowiem bardzo uczulające). W końcu, wszystkie badania tego dowodzą: bierne palenie zwiększa w bardzo dużym stopniu ryzyko astmy alergicznej.

Komentarze do: Czy astma jest alergią?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz