Szukaj

Czy artyści mają więcej podbojów niż pozostali?

Podziel się
Komentarze0

Z pewnością wszyscy już słyszeli, że artyści mają życie seksualne znacznie bogatsze niż reszta. Ale czy jest to prawda? Jak podaje brytyjski Guardian, trzech naukowców brytyjskich postanowiło spróbować odpowiedzieć na to pytanie. W związku z tym przeprowadzili bardzo interesujące badanie, o niezwykle przyciągającym tytule, "Status and Mating Success Amongst Visual Artist".


Trójka badaczy, panie Helen Clegg, profesor psychologii na uniwersytecie Northampton, pan Daniel Nettle, profesor nauk o zachowaniu na uniwersytecie w New Castle, a w końcu pani Dorothy Miell, która stoi na czele wydziału nauk społecznych uniwersytetu w Edynburgu, połączyli swoje wysiłki, aby przestudiować w końcu związki między sukcesami miłosnymi oraz powodzeniem artystycznym, na grupie 236 artystów wizualnych.

Chodzi tutaj o malarzy, filmowców, między innymi.

A raport z tych prac został opublikowany w naukowym przeglądzie Frontiers in psychology.

Jak podaje L Magazine, który jest magazynem kulturalnym w Nowym Jorku, starsze badanie, które zrealizował profesor psychologii Geoffrey Miller z uniwersytetu w Nowym Meksyku, wykazało już, że wytwarzanie dzieł sztuki działa trochę jak „parada” miłosna.

Dla celów badania, nad sukcesem artystycznym i sukcesem w miłości, trójka wspomnianych wyżej współautorów przedstawia kilka statystyk, dotyczących tych wybranych 236 artystów, wśród których jest 151 kobiet i 85 mężczyzn.

Zobacz również:Badacze więc ujawniają, że niektórzy z nich nigdy nie mieli stosunku seksualnego, a inni mieli ich maksymalnie 250, co przestawia z całą pewnością całą gamę zróżnicowanych stylów życia, jak stwierdza Guardian. Magazyn ten odnotowuje również, że średnia wynosiła blisko 10,67 stosunków seksualnych. Już ten rezultat jest wystarczający, żeby sprawdzić, czy artyści mają się lepiej niż pozostali...


Według badania przeprowdzonego przez dyrekcję DREES (Direction de la recherche, des études, de l’évaluation et des statistiques) w 2007 roku we Francji, kobiety, włączając w to każdy zawód, deklarowały, iż miały średnio 4,4 partnera seksualnego, przeciwko 11,6 dla mężczyzn. Artyści nie wydają się mieć życia seksualnego szczególnie bogatego, bogatszego niż reszta populacji, a przynajmniej w „pruderyjnej” Francji.

Ale, przypomnijmy, że rezultaty te polegają na tym, do czego przyznają się uczestnicy... mężczyźni mogą więc nadmuchiwać swoje wyniki, a kobiety pomniejszać.

Inne pytanie, czy artyści odnoszący sukcesy mają życie seksualne i miłosne bardziej spełnione niż aryści mniej uzdolnieni? Aby na to odpowiedzieć, trójka badaczy opracowała wskaźnik, który nazwali wskaźnikiem strategii miłosnej, który ocenia relacje długoterminowe w stosunku do przygód na jedną noc.

Ponieważ nie tylko ilość się liczy, ale również jakość związków.

Analizując dane, badacze wykazali w rzeczywistości, że sprawdza się to jedynie dla mężczyzn-artystów, a przynajmniej jeśli chodzi o liczbę relacji seksualnych. Mężczyźni – artyści mają większe powodzenie jeśli chodzi o liczbę partnerek seksualnych, w porównaniu do artystów płci męskiej mniej uzdolnionych, ale nie ma to przełożenia na kobiety-artystki.

Badanie ujawnia również, że w przeciwieństwie do niektórych istniejących stereotypów, artyści najbardziej znani poszukują raczej długoterminowych relacji.

Komentarze do: Czy artyści mają więcej podbojów niż pozostali?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz