Szukaj

Uśmiech psuje się od korzenia

Podziel się
Komentarze0

O pięknym uśmiechu stanowią nie tylko białe zęby. Często zapominamy, jak ważny w higienie jamy ustnej jest stan naszych dziąseł. Choroby przyzębia zaczynają się niepostrzeżenie i bardzo często są przez nas ignorowane. Choroby przyzębia to choroby tkanek, które utrzymują zęby w zębodole. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania, ale najważniejszą z nich są bakterie.

Uśmiech psuje się od korzenia

Kiedy płytka bakteryjna nie jest regularnie usuwana, organizm reaguje na nią stanem zapalnym. Powstaje zapalenie dziąseł, które jest całkowicie odwracalne, gdy w porę usuniemy kamień i płytkę. Jeżeli to nie nastąpi zapalenie dziąseł nieodwracalnie przechodzi w zapalenie przyzębia. Coraz częściej mówi się, że nieleczone choroby przyzębia nie tylko przyczyniają się do wcześniejszej utraty zębów, mogą także prowadzić do ogólnych powikłań zagrażających naszemu życiu, takich jak choroby układu krążenia, cukrzyca czy powikłania ciążowe.

Jednym ze sposobów usuwania złogów poddziąsłowych jest scaling, jednak wielu pacjentów, szczególnie tych o wrażliwych zębach, narzeka na jego bolesność. Dodatkowo w obszarze poddziąsłowym scaling powoduje niestety utratę i zarysowania powierzchni korzenia.


Z myślą o pacjentach o szczególnie wrażliwych zębach powstała terapia vectorowa, bezbolesny zabieg o wyeliminowanej dokuczliwej wibracji – mówi lekarz stomatolog Jacek Górski, właściciel kliniki stomatologicznej Dental-Pro.

Jest to jedna z najbardziej przyjaznych metod leczenia zapaleń przyzębia. Opiera się ona na systemie Vector Paro, w którym wykorzystywany jest medyczny odpowiednik głównego składnika naturalnego szkliwa i zębiny – hydroksyapatytu. Wbudowuje się on w powierzchnię zęba, naprawiając ją i znosząc nadwrażliwość. Specjalna konstrukcja rękojeści do terapii vectorowej w przeciwieństwie do klasycznych metod, nie powoduje utraty i zarysowań powierzchni korzenia.

Terapia vectorowa jest bezbolesna i przede wszystkim skuteczna. Polega ona na dokładnym oczyszczeniu powierzchni korzeni zębów poniżej linii dziąsła. Z obszaru tego usunięte zostają: kamień nazębny, płytka, i co najważniejsze biofilm bakteryjny – główna przyczyna rozwoju choroby.

Czyszczeniu towarzyszy polerowanie oraz impregnacja powierzchni korzeni związkami wapnia, które znoszą nadwrażliwość zębów. Zabieg wskazany jest w leczeniu oraz profilaktyce paradontozy. Tak samo skutecznie stosuje się go w profilaktyce i leczeniu stanów zapalanych wokół implantów i
uzupełnień protetycznych.

System Vector Paro wykorzystywany jest również do przeprowadzania bezbolesnego scalingu naddziąsłowego z użyciem medycznego hydroksyapatytu. Więcej informacji na temat zabiegu oraz lista klinik w których można go wykonać znajduje się na stronie www.pragnieniakobiet.pl – portalu, który skupia fachową wiedzę na temat zabiegów medycznych.

Komentarze do: Uśmiech psuje się od korzenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz