Szukaj

Skuteczny sposób na cienie pod oczami

Podziel się
Komentarze0

Amerykańskie badania psychologiczne wykazały, że co trzeci mężczyzna patrząc na kobietę  zwraca uwagę przede wszystkim na jej oczy. Wyglądają one najpiękniej, gdy nie ma pod nimi cieni, a skóra wokół nich jest w dobrej kondycji. Niestety ciągły pośpiech, nieodpowiednia dieta i brak troski o okolice oczu sprawiają, że jest to problem trudny do pokonania. Jak skutecznie sobie z nimi poradzić?

Skuteczny sposób na cienie pod oczami

Istnieje bardzo wiele przyczyn prowadzących do powstania ciemniejszych kręgów w okolicy oczu. W znacznej mierze jest to zależne od typu urody czy uwarunkowań genetycznych. Wpływ na powstawanie sińców ma także nieodpowiedni tryb życia – zła dieta, brak snu, stres, palenie tytoniu czy picie alkoholu. Skóra alergików oraz osób cierpiących na zaburzenia pigmentacji jest bardziej podatna na powstawanie cieni. Z biegiem lat przyczyną ich powstawania jest także utrata tkanki tłuszczowej i kolagenu oraz zapadnięcia tkanek podporowych w okolicach oczu.

Dlaczego pod oczami pojawiają się sińce? Skóra w tym miejscu jest najcieńsza - ma zaledwie pół milimetra grubości, jest bardzo wrażliwa oraz posiada wyjątkowo kruchą sieć naczyń krwionośnych. Wskutek osłabionej cyrkulacji krew zawiera mniej tlenu i staje się ciemniejsza, dlatego prześwituje przez cienki naskórek i tworzy wrażenie sińców pod oczami. Co więcej, skóra w tych miejscach jest bardzo uboga w gruczoły łojowe, więc potrzebuje zewnętrznej ochrony i nawilżenia. Zasinienie powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą, a oczy zamiast być atutem i ozdobą, zostają przyćmione przez ciemne kręgi. Domowe sposoby zwykle nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów w walce z cieniami, dlatego lepiej postawić na dobre kosmetyki. Jednym z najskuteczniejszych składników, pomagającym usunąć cienie pod oczami, jest kwas L- askorbinowy, dzięki któremu skóra dłużej pozostanie elastyczna i sprężysta. Składnik ten posiada 100% biologicznej aktywności witaminowej i może być przyswajany przez organizm oraz wykorzystywany przez skórę.


W przypadku zasinień pod oczami niezbędne jest używanie preparatów o silnych właściwościach leczniczych, które pobudzą produkcję kolagenu i ujędrnią skórę. W tym celu warto sięgnąć po kosmeceutyki zawierające wysokie stężenie składników takich jak hialuronian sodu(sól kwasu hialuronowego pochodzenia roślinnego) czy siarczan cynku - mówi Joanna Malicka z iS Clinical – Ważne, aby preparat  rozjaśniał skórę i nadawał jej zdrowy, świeży wygląd, dzięki czemu cienie będą mniej widoczne. iS Clinical ma w swojej ofercie specyfiki, które nie tylko skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność skóry w okolicach oczu, ale również zapewniają ochronę antyoksydacyjną oraz zapobiegają fotostarzeniu się skóry. Zalecanym preparatem jest C-Eye Advance+, którego receptura posiada aż 7,5 procentowe stężenie stabilnego kwasu L- askorbinowego, a jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne z amerykańskiego Duke University.

Warto zadbać o lepszą kondycję skóry pod oczami i pozbyć się zasinienia w tych okolicach. Wiosna  sprzyja walce z niedoskonałościami - zażywamy ruchu na świeżym powietrzu, a także dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych suplementów poprzez odpowiednią dietę wzbogaconą o sezonowe warzywa i owoce. W połączeniu z właściwymi preparatami do pielęgnacji skóry, zwiększamy swoją szansę na pokonanie uciążliwych cieni, aby nasze oczy wyglądały jeszcze atrakcyjniej.

Komentarze do: Skuteczny sposób na cienie pod oczami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz