Szukaj

Sezon na gładką skórę

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze techniki laserowe umożliwiają wykonanie zabiegu epilacji w bezbolesny i przynoszący trwałe efekty sposób. Jeśli latem chcemy cieszyć się gładką skórą, już teraz należy rozpocząć przygotowania i wybrać najlepszą metodę depilacji.

Sezon na gładką skórę


Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy bardziej dbać o nasze ciało. Chętniej wystawiamy je na działanie promieni UV, dlatego problem niechcianych włosków staje się coraz bardziej uciążliwy. Jak skutecznie temu zaradzić?

Skuteczna epilacja

Rozwiązania nowoczesnej medycyny estetycznej umożliwiają trwałe pozbycie się niechcianych włosów w całkowicie bezpieczny sposób. Zabiegi z wykorzystaniem lasera są  innowacyjną alternatywą dla dotychczasowych metod depilacji. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że po zakończonym cyklu włoski już nie odrastają. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, związanych m in. z fizjologią włosa.

- Podczas epilacji na włosy oddziałuje się światłem lasera, co powoduje zniszczenie mieszka włosowego. W celu ich trwałego usunięcia najlepiej wykonać zabieg w fazie wzrostu włosa, aby usunąć też komórki zarodkowe – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej – Epilacja jest najmniej bolesna przy użyciu lasera aleksandrytowego. Łagodzi on dyskomfort dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia skóry, polegającemu na aplikowaniu aktywnego środka chłodzącego, tuż przed emisją każdego impulsu lasera – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.


Przed i po zabiegu

Warto pamiętać, że epilacja nie powinna być wykonywana na opalonej skórze. Przeciwwskazaniami do jej zastosowania są również ciąża oraz choroby skórne. Zanim  zdecydujemy się na zabieg, należy odpowiednio przygotować skórę – zrezygnować z depilacji i peelingów. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. W kolejnych dniach należy unikać słońca i nie opalać skóry. Z tego powodu zabieg najlepiej wykonać jeszcze przed  nadejściem lata. Po okresie rekonwalescencji możemy dodatkowo zadbać o ciało stosując odpowiednie kosmetyki nawilżające skórę.

Dzięki epilacji możemy na trwałe pozbyć się problemu, który zwłaszcza w okresie wakacyjnym bywa szczególnie uciążliwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zasięgnąć opinii o gabinecie kosmetycznym, w którym chcemy wykonać epilację.

Komentarze do: Sezon na gładką skórę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz