Szukaj

Pielęgnacja tatuażu

Podziel się
Komentarze6

Coraz więcej ludzi dba o swój wygląd i chce go upiększać.  Już nie chodzi tylko o to, aby dobrać odpowiedni strój czy makijaż. W grę wchodzą przede wszystkim operacje plastyczne, kolczyki w różnych miejscach ciała i tatuaże.

Pielęgnacja tatuażu

Kolorowe malowidła coraz częściej pojawiają się w różnych miejscach naszego ciała. Szczególnie wśród młodych ludzi, pojawił się nawet pewnego rodzaju trend, który powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. 

Tatuaż i co dalej?

Decyzja o zrobieniu sobie tatuażu musi być przemyślana. Jest to „malowidło”, które pozostanie na naszym ciele do końca życia i będzie zdobić, bądź też szpecić. Pomimo, iż w dzisiejszych czasach jest już możliwość usuwania tatuaży, to i tak zostaje blizna. Medycyna nie poszła jeszcze, aż tak do przodu, aby całkowicie usuwać tatuaże z naszego ciała, nie pozostawiając przy tym śladu.

Dużym problemem staje się też gabinet, w którym dokonamy takiego zabiegu. Oczywiście, są ludzie, którzy robią sobie tatuaże świadomie i nie liczy się dla nich cena, tylko zdrowie i zadowalający efekt. Ale są też tacy, którzy chcą wykonać ten zabieg jak najtaniej, czasami kosztem swojego zdrowia. Niestety wybierając nieprofesjonalny gabinet, który nie jest wyspecjalizowany w robieniu tatuaży, możemy narazić się na poważne komplikacje i utratę zdrowia. Jednym z niebezpieczeństw może być zarażenie się chorobami zakaźnymi.


Troska o tatuaż


Jeżeli już zdecydujemy się na zrobienie tatuażu, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Zanim tatuaż będzie wyglądał tak, jak powinien, upłynie kilka dni. Na początku skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Tatuaż zacznie się goić. Wtedy warto skorzystać z odpowiednich maści dostępnych w aptekach, przeznaczonych do pielęgnacji. Nie należy wówczas moczyć tatuażu i narażać go na promieniowanie słoneczne. Gojenie się miejsca tatuażu należy obserwować i z każdą niepokojącą zmianą należy udać się do tatuażysty.

Przygotowania do tatuażu

Przed zrobieniem sobie tatuażu warto w odpowiedni sposób przygotować się do zabiegu. Miejsce na którym ma powstać malowidło powinno być wydepilowane, a udając się na zabieg, lepiej ubrać się w luźniejsze ubranie, które nie będzie ocierać wytatuowanego miejsca.

Każda osoba decydująca się na zrobienie sobie tatuażu musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jeżeli nie będzie do końca przekonana, warto jeszcze raz przemyśleć sprawę. Pójście z biegiem czasu, mody, czy wpływ grupy koleżeńskiej nie powinno być kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, gdyż później można tego bardzo żałować.

Autor:

Sylwia KubisztalKomentarze do: Pielęgnacja tatuażu (6)

alicja123
alicja123 10-12-2015 12:44

Jak długo goi się tatuaż

6

Czy tatuaż zawsze goi się tak samo długo, czy czasem może to trwać więcej niż kilka dni? Od czego to zależy?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze