Szukaj

Pielęgnacja skóry po dwudziestym roku życia

Podziel się
Komentarze0

Mając dwadzieścia lat wydaje nam się, że nasza skóra nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego. Chcąc jak najdłużej cieszyć się jej wyglądem, musimy poświęcić naszej cerze trochę więcej uwagi.

Pielęgnacja skóry po dwudziestym roku życia

Stan skóry

Skóra po dwudziestym roku życia jest gładka i elastyczna. Hormony uspokajają się, a komórki mają zdolność do odnawiania oraz regeneracji. Bez najmniejszych problemów pracują gruczoły łojowe, dzięki czemu skóra jest dobrze chroniona oraz nawilżona. Włókna kolagenu i elastyny są nienaruszone i tworzą stelaż, zapewniając tym samym prawidłową elastyczność oraz napięcie.

Bez zakłóceń przebiega także krążenie podskórne. Mogłoby się wydawać, że kondycja cery u osób mających dwadzieścia, dwadzieścia parę lat jest znakomita, jednakże już od 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć, a pod mikroskopem można dojrzeć przyszłe umiejscowienie zmarszczek. W dodatku osoby młode prowadzą najczęściej niehigieniczny tryb życia, tzn. palą papierosy, piją alkohol. Te czynniki w dużej mierze mają wpływ na przyspieszenie procesu starzenia.

Mycie twarzy

U dwudziestolatków najważniejsze w pielęgnacji cery jest jej mycie. Szczególnie istotne jest codzienne dokonywanie starannego demakijażu. Pójście spać bez umycia twarzy doprowadza do jej znacznie szybszego się starzenia. Poza wieczornym demakijażem konieczne jest przemywanie naszej skóry każdego ranka. Również podczas spania cera ulega zanieczyszczeniu. Do codziennej pielęgnacji zaleca się przede wszystkim mleczko, tonik oraz żel.


Najlepiej wybierać kosmetyki, które nie zatykają porów i działają antybakteryjnie. Do mycia twarzy nie należy stosować mydła, gdyż zmienia ono odczyn pH naszej skóry na zasadowy, z cementu międzykomórkowego wymywane są substancje tłuszczowe, co powoduje gwałtowne jej odwodnienie. Nie zaleca się także stosowania wody  z kranu, dlatego też jeżeli mamy tylko czas i możliwości, warto stosować do codziennej pielęgnacji wodę mineralną, bądź też przegotowaną.


Nawilżanie skóry


Najistotniejszą kwestią w pielęgnacji młodej skóry jest jej nawilżanie, gdyż to właśnie jej wysuszenie wywołuje pierwsze oznaki starzenia się. Dlatego też zaleca się stosowanie kremów nawilżających, najlepiej beztłuszczowych. Zmarszczki najszybciej powstają w okolicach oczu, ze względu na to, że to właśnie tam skóra jest najcieńsza. W związku z tym warto codziennie smarować te newralgiczne punkty odpowiednimi preparatami. Jeżeli skóra jest szara i szorstka, zmęczona po odbytej chorobie, czy też ciąży zaleca się nakładanie co najmniej raz w tygodniu maseczki odżywczej odpowiedniej do swojego rodzaju cery.


Ochrona przeciwsłoneczna


Przy pielęgnacji skóry nie można zapominać o kremach ochronnych z filtrem. Podczas dni w których występuje silne nasłonecznienie warto nakładać go co kilka godzin, szczególnie na takie miejsca jak usta, nos, uszy czy ramiona, gdyż są one najbardziej narażone na oddziaływanie promieni. Najlepiej stosować produkty z tlenkiem cynku, zawierające filtr SPF minimum 15. Obecnie można stosować także specjalne pudry, które nie tylko utrwalają makijaż, lecz także chronią przed szkodliwym działaniem słońca.

Najczęstsze problemy z cerą – jak im zaradzić?

Pomimo tego, że większość dwudziestolatków już dawno za sobą ma okres dojrzewania to część osób dalej zmaga się z trądzikiem. Walcząc z wypryskami można używać domowych preparatów, jak np. pasty zrobionej z rozgniecionej aspiryny i Tribioticu, czy parówek ziołowych na twarz, które nie tylko znakomicie usuwaja toksyny, lecz także poprawiają krążenie.

Jednym z problemów występującym u młodych ludzi jest obrzęk oraz cienie pod oczami. Pojawiają się one poprzez stres oraz zmęczenie, dlatego też jeżeli chcemy je definitywnie wyeliminować przede wszystkim warto pomyśleć o zmianie naszego trybu życia.

Pomimo tego, że mamy dopiero dwadzieścia parę lat nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji naszej cery. Tylko dzięki niej będziemy mogli długo cieszyć się młodością naszej skóry.

Komentarze do: Pielęgnacja skóry po dwudziestym roku życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz