Szukaj

Piękne stopy

Podziel się
Komentarze0

Stopy to jedne z najbardziej eksploatowanych części ciała. Stanowią dla niego podporę i to na nich przemierzamy codziennie wiele kilometrów. Dlatego właśnie warto pamiętać o ich codziennej pielęgnacji, aby były piękne, wypoczęte i przede wszystkim zdrowe.Najważniejszym elementem zapewniającym stopom komfort jest dobór odpowiedniego obuwia.Powinno być przede wszystkim wygodne, wykonane z tkanin przewiewnych i naturalnych. Warto także zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego fasonu. Na szczęście oferta rynkowa jest na tyle bogata, że każda z nas może wybrać buty zarówno wygodne, jak i modne. Tak kochane przez większość kobiet buty o ponadczasowej elegancji, na wysokim obcasie i z wąskimi czubkami, nie są niestety zbyt przyjazne dla naszych stóp. Oprócz zmęczenia i bólu mogą także prowadzić do różnych chorób stóp, np. halluksów, które są zmorą wielu kobiet. – Przyczyn powstawania halluksów jest wiele – mówi dr Zbigniew Jackowiak, ortopeda specjalizujący się w nowoczesnych metodach operacyjnego usuwania halluksów – Często skłonność do powstawania deformacji kostnych przekazywana jest genetycznie, jednak nieodpowiednie obuwie, stojący tryb życia, nadwaga czy płaskostopie tworzą niezwykle przyjazne środowisko do ich rozwoju.

Kilka chwil na pielęgnację

Chciałabyś zawsze, bez względu na porę roku, pochwalić się pięknymi i zadbanymi stopami? Nic prostszego – wystarczy, że poświęcisz na ich pielęgnację zaledwie kilka minut dziennie. Zbawienie zmęczonym stopom przyniesie specjalnie przygotowana kąpiel. Do ciepłej (nie gorącej) wody dodaj trochę soli kosmetycznej, kilka kropel olejku eterycznego lub specjalne musujące bądź aromatyczne kostki. Dzięki temu Twoje stopy poczują się zrelaksowane, a skóra stanie delikatna, miękka i przygotowana do dalszych zabiegów.


Twardy naskórek z pięt usuniesz za pomocą pumeksu lub specjalnie przeznaczonych do tego tarek. Z resztą obumarłych komórek doskonale poradzi sobie peeling. Wystarczy, jeśli będziesz go stosowała 1-2 razy w tygodniu. Możesz także zafundować swoim stopom nawilżającą maseczkę. Po dokładnym osuszeniu ręcznikiem (szczególnie należy zwracać uwagę na przestrzenie między palcami) wetrzyj w nie krem nawilżający – ten moment możesz wykorzystać do wykonania krótkiego masażu, który na pewno zadziała odprężająco.

Relaksujący wypoczynek


Zmęczonym, nabrzmiałym i opuchniętym stopom pomożesz szybko dojść do siebie, jeśli ułożysz ciało w odpowiedniej pozycji. Połóż się na plecach tak, aby nogi były nieco wyżej niż reszta ciała. W tym celu możesz podłożyć pod nie specjalne poduszki ortopedyczne lub np. zwinięte ręczniki czy koc. Dzięki temu pobudzisz właściwe krążenie krwi i zmniejszysz uczucie ciężkości.

Pamiętaj, żeby w miarę możliwości do minimum ograniczyć czas, który stopy spędzają w niewygodnym obuwiu. Jeśli pracujesz w biurze możesz ściągnąć na jakiś czas buty i wykonać kilka ćwiczeń rozluźniających. Po domu chodź bez skarpetek, w specjalnych klapkach pokrytych masującymi igiełkami. Stosując nasze rady nie spłoniesz rumieńcem zawstydzenia, kiedy Twój mężczyzna zaskoczy Cię propozycją masażu stóp. Wiosną natomiast będziesz krok przed koleżankami – już w pierwsze cieplejsze dni będziesz mogła założyć sandałki będące najnowszym hitem sezonu.

Komentarze do: Piękne stopy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz