Szukaj

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe (Airbrush Tanning) uważane jest za najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie atrakcyjnego koloru skóry. Co więcej, skóra po opalaniu natryskowym jest całkowicie nawilżona i odżywiona. Jeżeli w najbliższej przyszłości czeka cię ważna okazja: ślub, impreza czy romantyczne spotkanie, opalanie natryskowe jest najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji.

Opalanie natryskowe

Opalona skóra to synonim młodości i urody. Jednak długie spędzanie czasu na słońcu może być bardzo szkodliwe dla zdrowia: przyspiesza procesy starzenia i może być przyczyną raka skóry. Opalanie natryskowe jest w pełni bezpieczne, bo nie naraża skóry na promieniowanie UV, a dodatkowo ma wiele innych zalet. Efekt opalania natryskowego jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Czym jest opalanie natryskowe

Zabieg opalania natryskowego jest bardzo prosty. Kosmetyczka spryskuje skórę delikatną mgiełką opalającą. Opalenizna jest skutkiem reakcji chemicznej, która zachodzi pomiędzy preparatem brązującym a naskórkiem. Składniki preparatu nie powodują ani przebarwień, ani reakcji alergicznych, do tego mają właściwości nawilżające. Warto dodać, że preparat brązujący nie wchłania się głęboko w pory skóry: reakcja zachodzi tylko na jej powierzchni. Dlatego opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego

Aby opalanie natryskowe przebiegło szybko i sprawnie, a efekt utrzymał się długo, należy wcześniej odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Przed rozpoczęciem opalania natryskowego skóra musi być dokładnie oczyszczona i sucha, dlatego najlepiej 1-2 dni przed zabiegiem wykonać depilację ciała oraz zrobić peeling. Świeża skóra, pozbawiona martwego naskórka, znacznie lepiej zareaguje na płyn brązujący. Bezpośrednio przed pójściem do kosmetyczki nie należy stosować żadnych kremów nawilżających - sucha skóra lepiej wchłonie preparat opalający. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania perfum, dezodorantów oraz kosmetyków do twarzy.

Należy także zadbać o strój. Najlepiej założyć ciemną bieliznę oraz luźne ubrania, nie uciskające ciała. Pomoże to zapobiec uszkodzeniu opalenizny oraz nieefektownym plamom na ubraniu po zabiegu. Podczas opalania natryskowego można mieć na sobie zestaw własnej bielizny albo strój kąpielowy. W niektórych salonach można otrzymać zestaw bielizny jednorazowej. Długie włosy należy zabezpieczyć, związując je w kucyk oraz zakładając czepek jednorazowy.

Jak zadbać o skórę po opalaniu natryskowym

Zazwyczaj opalenizna pozostaje na skórze od 7 do 10 dni. Czas utrzymania się efektu opalania natryskowego zależy od wielu czynników: rodzaju skóry, właściwego przygotowania się przed zabiegiem, jakości płynu brązującego, umiejętności kosmetyczki oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegu.

Po opalaniu natryskowym należy regularnie stosować balsamy do ciała - przynajmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem) i wstrzymać się z myciem ciała przez najbliższe kilka godzin po zabiegu. Piling, kąpiele w chlorowanej wodzie, wizyty w saunie i jacuzzi też powinno się odłożyć na najbliższe 2 tygodnie, gdyż mogą one przyśpieszyć schodzenie opalenizny.

Przeciwwskazania do opalania natryskowego

Opalanie natryskowe jest bezpieczną i nowoczesną metodą na uzyskanie upragnionego koloru skóry i jedynie w nielicznych przypadkach pojawiają się przeciwwskazania do jego stosowania. Z tego zabiegu mogą korzystać nawet kobiety w ciąży. Opalanie natryskowe jest idealne dla osób mających bardzo jasną karnację skóry oraz dla tych, którzy mają przeciwwskazania do tradycyjnych metod opalania się. Opalanie natryskowe nie zaleca się jedynie osobom mającym choroby skóry (łuszczyca, alergie skórne, trądziki) lub świeże rany.

Autor: Olga Lipnicka

Komentarze do: Opalanie natryskowe (5)

słoneczko84
słoneczko84 07-04-2016 10:30

Opalanie natryskowe cena

5

Witam, bardzo ciekawy artykuł, krótko, zwięźle i na temat :) Jednak chciałabym się również zapytać o cenę opalania natryskowego. Może ktoś wie coś na ten temat. Nie chodzi mi o podanie konkretnej kwoty, ale o jakieś prze... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze