Szukaj

Olejek cedrowy – właściwości

Podziel się
Komentarze0

Otyłość, trądzik, łupież to uciążliwe choroby, z którymi zmaga się co drugi człowiek. Podobno nie ma uniwersalnej recepty na walkę z nimi. Na cudowne leki i najskuteczniejsze preparaty wydajemy niekiedy sporo pieniędzy, co nie zawsze stanowi celną inwestycję, bo to co jednego wyleczy, drugiemu może wręcz zaszkodzić. Gdyby tak istniał sposób na pozbycie się trądziku, łupieżu i otyłości za jednym zamachem…

Olejek cedrowy – właściwości

Skarby natury

Przed współczesną medycyną praktycznie nie ma tajemnic. Gdy w laboratoriach tworzone są coraz to nowsze szczepionki, syntetyczne leki, cudotwórcze odżywki, ludzie stopniowo tracąc wiarę w osiągnięcia farmaceutyczne, powracają do naturalnych preparatów. Leczenie ziołami, które jeszcze niedawno uważane było za przejaw ciemnoty i zabobonów, wraca do łask, ciesząc się coraz większą popularnością, nawet wśród elity. Jednym z takich uniwersalnych preparatów jest olejek cedrowy, wytwarzany z sosny syberyjskiej, wstępującej na obszarze tajgi, gdzie od wieków ceniony jest przez rdzenną ludność.

Uniwersalny lek

Olejek cedrowy posiada ogromną wartość odżywczą, jest dobrze przyswajalny przez organizm, a co najważniejsze zawiera wiele witamin i mikroelementów. Szczególnie cenna jest witamina F (zespół kwasów tłuszczowych: linolowego i linolenowego), która dostarczana jest do organizmu wyłącznie z pożywieniem. Sprzyja ona wzmocnieniu ścian naczyń krwionośnych oraz obniża poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo olejek cedrowy zawiera przeciwutleniacz jakim jest witamina E, która doskonale współpracuje z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Zapobiega ona w odkładaniu się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, obniżając ryzyko zachorowania na miażdżycę i choroby sercowe. Nazywana jest „witaminą płodności”, ponieważ przyczynia się do zachowania wysokiej zdolności energetycznej organizmu. Korzystnie wpływa również na pracę trzustki, wątroby czy jelit. Co więcej, witaminy E i F zalecane dla osób cierpiących na reumatyzm, gdyż łagodzą obrzęki i uśmierzają ból.  Zdaniem lekarzy olejek cedrowy może również wpływać na obniżenie poziomu cukru we krwi. Polecany jest także dla osób cierpiących na żylaki. Delikatny masaż z olejkiem cedrowym udrażnia żyły i ułatwia przepływ krwi.

Sprawdzony sposób na trądzik, łupież i otyłość

Olejek cedrowy posiada właściwości antyłojotokowe. Reguluje produkcję sebum, która z kolei zapobiega łuszczeniu się skóry, a tym samym powstrzymuje powstawanie łupieżu. Jest polecany również dla osób mających problemy z przetłuszczającymi się włosami, gdyż hamuje wydzielanie łoju, będącego bezpośrednią przyczyną nadmiernie natłuszczonych włosów. Ponadto, olejek cedrowy wzmacnia, ściąga, napina i oczyszcza skórę, łagodząc zmiany trądzikowe i zapobiegając infekcji. Ma silne działanie antybakteryjne i antyzapalne, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia porów skórnych. Co ważne, olejek cedrowy pobudza metabolizm i posiada właściwości moczopędne. Dzięki czemu z organizmu usuwany jest nadmiar wody, będący często przyczyną otyłości, a także tłuszczów i toksyn.

Naturalnie samo zdrowie

Olejek cedrowy bez wątpienia wpływa korzystanie na nasz organizm i skórę, a co najważniejsze jest produktem naturalnym, dlatego nie musimy obawiać się skutków ubocznych. Jest lekiem uniwersalnym: doskonałym zarówno na reumatyzm, miażdżycę jak i łupież czy trądzik. A co ciekawe, wykorzystywany jest również do wyrobów cukierniczych i produktów kulinarnych, gdyż jego przyswajalność przez nasz organizm wynosi aż 96%!

Beata Marcinowska

Komentarze do: Olejek cedrowy – właściwości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz